آماده باش کامل مسؤولان برای مقابله با هجوم ملخ‌‌های آسیایی

آماده باش کامل مسؤولان برای مقابله با هجوم ملخ‌‌های آسیایی
بازدید 109 زمان 2017/04/17 کد خبر 6016

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، غلامحسین تیموری در زاهدان اظهار کرد: رزمایش پدافند فیزیکی مقابله با ملخ آسیایی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، غلامحسین تیموری در زاهدان اظهار کرد: رزمایش پدافند فیزیکی مقابله با ملخ آسیایی با همکاری ستاد بحران استانداری و حفظ سازمان نباتات وزارت جهاد کشاورزی امروز برگزار خواهد شد.

مدیر حفظ و نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: این رزمایش با هدف آمادگی ستاد بحران و سازمان جهاد کشاورزی برای مقابله با هجوم ملخ‌های آسیایی اجرایی می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: شرایط مناسب محیطی برای ورود ملخ‌های آسیایی از منطقه قورفوری شهرستان هیرمند است و همکاران ما در منطقه هیرمند آفت را رصد می‌کنند، محل زندگی ملخ آسیایی در هیرمند را بررسی می‌کنند تا اگر سال قبل برخی از ملخ‌ها تخم‌ریزی کرده باشند، در مراحل اولیه اقدام به مقابله کرده و نگذاریم به مزارع و مراتع آسیب وارد شود.

آبان‌ماه سال گذشته دسته‌هایی از ملخ آسیایی در اراضی جنگلی و مرتعی تالاب هامون در حاشیه مرز مشاهده شد که تا آن زمان هیچ‌گونه سابقه‌ای برای هجوم این نوع ملخ‌ آن هم به صورت دسته‌جمعی در منطقه سیستان وجود نداشته است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه آماده باش کامل مسؤولان برای مقابله با هجوم ملخ‌‌های آسیایی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات