هسته های امدادی در روستاهای زنجان تشکیل شد

هسته های امدادی در روستاهای زنجان تشکیل شد
بازدید 684 زمان 2016/09/21 کد خبر 606

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل صفی الله کرامتی در گفتگو با افزود: در راستای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی، هسته های …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل صفی الله کرامتی در گفتگو با افزود: در راستای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی، هسته های امدادی در روستاهای استان زنجان تشکیل شده و کمک کار خوبی در مواقع بحرانی در زمینه امدادرسانی است. 


وی اظهار کرد: هسته های امدادی در روستاها به محض وقوع حوادث در محل حادثه حضور داشته و همکاری های لازم را انجام می دهند. 


مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان با تاکید بر اینکه حادثه هیچ گاه خبر نمی کند افزود: بنابراین باید آمادگی باشد تا  در مواقع حوادث بتوانیم مدیریت کنیم.


کرامتی با بیان اینکه باید در زمینه ارائه آموزش های امداد و نجات و تقویت آمادگی دستگاه های و نهادهای مرتبط  در زمینه امداد و نجات تلاش شود افزود: آمادگی رکن اصلی مقابله است بنابراین قبل از وقوع حادثه باید آمادگی وجود داشته باشد.


وی تصریح کرد: اولویت مهم ستاد بحران مقابله، پیشگیری، آمادگی و باز سازی است که با فعالیت های صورت گرفته تاکنون در تحقق این مهم بسیار موفق بوده است. 


مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان با بیان اینکه در هفته بلایا بیش از ۲۸ مانور در سطح استان زنجان برگزار شد، گفت: خوشبختانه همکاری دستگاه ها بسیار عالی است. 


کرامتی تصریح کرد: ستاد بحران برای جلوگیری از خسارت های احتمالی در مواقع بحرانی نسبت به تشکیل محله محور در مساجد متخلف هسته های امدادی تشکیل شود. 


وی گفت: آمادگی و پیشگیری از حوادث کم هزینه تر است بنابراین ستاد بحران نسبت به آموزش های مردمی در مقابله با بحران ها تاکید جدی دارد. 


مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان با بیان اینکه آموزش امدادی باعث آگاهی خانواده ها می شود، گفت: در این میان باید سطح آگاهی مردم در مقابله با حوادث تقویت شود.

منبع : مهر


خبر های مشابه هسته های امدادی در روستاهای زنجان تشکیل شد

تاکید بر اهمیت مدیریت بحران جامعه محور در سال ۹۵

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش بحران نیوز ، در پیام نوروزی دکتر احمد صادقی خطاب به گروه های دوام آمده …

انتقال ۳۵۰ نفر به بیمارستان در ۲۴ ساعت گذشته

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش بحران نیوز، حسن عباسی با اعلام این خبر گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۹۸ مأموریت …

کاهش ۲۷ درصدی مرگ افراد در حوادث کار سیستان و بلوچستان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان، رضا عبدی اظهار …

۳۰ کارگاه ناایمن ساختمانی در مازندران پلمب شد

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ، کامران اصغری اظهار داشت: هر ساله شاهد کاهش حوادث ناشی از کار در استان …

آخرین اخبار و مقالات