هر هفته یک موشک آزمایش می کنیم

هر هفته یک موشک آزمایش می کنیم
بازدید 537 زمان 2017/04/18 کد خبر 6086

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در حالی که تنشها درباره برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی روز …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در حالی که تنشها درباره برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی روز به روز شدیدتر می شود، «هان سونگ ریول» معاون وزیر خارجه کره شمالی گفت: ما به طور هفتگی، ماهانه و سالانه آزمایشهای موشکی جدیدی انجام می دهیم.

وی در گفتگو با بی بی سی گفت اگر آمریکا بی ملاحظگی به خرج دهد و دست به اقدامات نظامی بزند، یک جنگ تمام عیار اتفاق خواهد افتاد.

اظهارات معاون وزیر خارجه کره شمالی پس از آن بیان شد که «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: دوران صبر استراتژیک واشنگتن مقابل پیونگ یانگ به پایان رسیده است.

پس از آزمایش ناموفق موشکی روز یکشنبه کره شمالی، تنشها بین آمریکا و این کشور بیش از پیش افزایش یافت. به گفته مقامات آمریکایی، موشک آزمایش شده میان برد بود و چهار تا پنج ثانیه پس از شلیک منفجر شد.

در همین حال، «کیم این ریانگ» سفیر کره شمالی در سازمان ملل گفت کشورش آمادگی کامل دارد تا به هرگونه اقدام تجاوزگرانه آمریکا پاسخی کوبنده دهد. وی گفت: اگر آمریکا اقدام نظامی را انتخاب کرده باشد، ما برای مقابله آماده ایم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه هر هفته یک موشک آزمایش می کنیم

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات