ظریف: آمریکا موظف است به تعهدات برجامی‌اش عمل کند

ظریف: آمریکا موظف است به تعهدات برجامی‌اش عمل کند
بازدید 97 زمان 2017/04/20 کد خبر 6135

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در صفحه توئیتر خود …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در صفحه توئیتر خود در واکنش به اتهامات بی پایه و اساس رکس تیلرسون همتای آمریکایی‌اش نوشت: اتهامات نخ نمای آمریکا نمی‌تواند اعتراف آن کشور به اجرای تعهدات برجامی توسط ایران را بپوشاند. آمریکا موظف است که مسیر خود را تغییر داده و به تعهدات خود عمل کند.

وزیر خارجه آمریکا بامداد امروز پنج‌شنبه یک بار دیگر ادعاهای ضدایرانی مقامات آمریکایی را مطرح کرد و ضمن ایراد بیانیه‌ای گفت که «برجام وسیله مناسبی برای مقابله با بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران نیست».

وی افزود: «ایران پیشتاز حمایت از تروریسم در جهان است و مسئول تشدید درگیری‌های متعدد و تضعیف منافع ایالات متحده در کشورهایی مانند سوریه، یمن، عراق، و لبنان است و همچنان از حملات علیه اسرائیل حمایت می‌کند. یک سیاست جامع در قبال ایران نیاز است تا ما به همه تهدیدات ایران بپردازیم و مشخص است که تهدیدات بسیاری وجود دارد. »

تیلرسون خاطرنشان کرد: برجام در دستیابی به هدف یک ایران غیرهسته ای ناکام می‌ماند؛ برجام تنها هدف آنها را برای اتمی شدن به تاخیر می‌اندازد. این توافق نمایانگر همان روش شکست خورده گذشته است که ما را به تهدید کنونی قریب الوقوعی که از سوی کره شمالی که با آن روبرو هستیم، رسانده است. دولت ترامپ در نظر ندارد که مسئولیت خود در قبال ایران را به دوش دولت بعدی بسپارد. شواهد روشن هستند. اقدامات تحریک آمیز ایران ایالات متحده، منطقه و دنیا را تهدید می کنند.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره برجام گفت: مهم است که در هر صحبت از برجام این را متوجه باشیم که به نظر من، یکی از اشتباهات نحوه حصول به این توافق است چرا که کاملا همه دیگر تهدیدات جدی ایران را نادیده گرفت. باید به ایران از منظری فراگیر که همه تهدیدات را در بر می‌گیرد، نگاه کرد. برجام فقط یک عامل(در تهدیدات ایران) است البته همانطور که گفتم به این هدف خود هم دست نمی‌یابد. این مثالی دیگر از این است که با پول از شر اهداف و جاه طلبی‌های هسته‌ای خلاص شویم. ما برای زمانی کوتاه آنها را می‌خریم و کسی باید بعدا بیاید و با آنها مواجه شود. ما این را روشی محتاطانه و معقول برای مواجه شدن با ایران نمی‌دانیم».

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ظریف: آمریکا موظف است به تعهدات برجامی‌اش عمل کند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات