عضو ارشد کنگره: آمریکا با خروج از برجام، منزوی می‌شود

عضو ارشد کنگره: آمریکا با خروج از برجام، منزوی می‌شود
بازدید 88 زمان 2017/04/22 کد خبر 6161

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در حالی که اظهارنظرهای دولت دونالد ترامپ علیه توافق هسته‌ای ایران و گروه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در حالی که اظهارنظرهای دولت دونالد ترامپ علیه توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ ادامه دارد، یک عضو ارشد کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره انزوای واشنگتن در صورت کنار کشیدن از برجام و نقض آن توسط ایالات متحده هشدار داده است.

روز چهارشنبه هفته گذشته بود که وزیر خارجه آمریکا در راستای گزارش دهی ۹۰ روزه به کنگره آمریکا درباره برجام، اذعان کرد که ایران به تعهداتش متعهد بوده است.

«رکس تیلرسون» البته پپش از آن در اظهاراتی شدیدا ضد ایرانی، مدعی شد که برجام قادر به توقف «جاه طلبی‌های هسته‌ای ایران» نخواهد بود و احتمال حرکت ایران به مسیری که کره شمالی رفته، وجود دارد.

از سوی دیگر، دونالد ترامپ هم در روزهای اخیر ضمن تکرار مخالفتش با برجام و «توافق بد» خواندن آن، گفته که ایران روح توافق را نقض کرده است!

حالا یک عضو ارشد کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا به رئیس‌جمهور کشورش هشدار داده که خروج از برجام، انزوای ایالات متحده را درپی خواهد داشت.

«آدام شیف» در توئیتر خود نوشت: «نقض و شکستن توافق هسته‌ای ایران توسط دولت ترامپ، اشتباهی بزرگ خواهد بود».

این عضو دموکرات کنگره افزود: «(خروج از برجام توسط دولت ترامپ) سبب رها شدن دوباره برنامه هسته‌ای ایران و انزوای آمریکا خواهد شد».

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه عضو ارشد کنگره: آمریکا با خروج از برجام، منزوی می‌شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات