راه اندازی سیستم هویت بیومتریک به جای پین در مسترکارت

راه اندازی سیستم هویت بیومتریک به جای پین در مسترکارت
بازدید 118 زمان 2017/04/22 کد خبر 6175

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، هرچند استفاده از حسگر اثرانگشت در گوشی موبایل چیز جدیدی نیست، اما مسترکارت …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، هرچند استفاده از حسگر اثرانگشت در گوشی موبایل چیز جدیدی نیست، اما مسترکارت با راه‌اندازی سیستم جدید هویت بیومتریک، تراشه‌ای را روی کارت اعتباری خود قرار داده است تا کاربران به‌جای واردکردن کد چهار رقمی هنگام خرید از دستگاه‌های پَز و … انگشت خود را در قسمت راست کارت اعتباری قرار داده و در کسری از ثانیه پرداخت الکترونیکی انجام شود.

خوبی این روش یکی در این است که مزاحمان قادر به دیدن پین کد شما نخواهند بود و دوم اینکه سرعت پرداخت بسیار سریع‌تر هنگام واردکردن پین کد است.

افریقای جنوبی اولین کشوری است که این روش در آن محقق شده و قرار است تمامی کارت‌های اعتباری و کارت‌های نقدی / debit card به این تراشه بیومتریک مجهز شوند.

با استفاده از این روش نفر دیگری غیر از صاحب کارت نمی‌تواند خرید الکترونیکی انجام دهد و بنابراین امنیت پرداخت‌ها بالاتر می‌رود و امکان کپی‌سازی از کارت نیز از بین می‌رود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه راه اندازی سیستم هویت بیومتریک به جای پین در مسترکارت

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات