جشن خودکفایی بنزین در چند روز آینده رقم می‌خورد

جشن خودکفایی بنزین در چند روز آینده رقم می‌خورد
بازدید 75 زمان 2017/04/23 کد خبر 6197

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  همزمان با سالروز تأسیس …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  همزمان با سالروز تأسیس رسمی این نهاد، از پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس بازدید کرد و با قدردانی از همت جهادی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در ساخت این پالایشگاه، گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس به‌عنوان نخستین پالایشگاه طراحی‌شده بر اساس خوراک میعانات گازی در سه فاز ۳۶۰ هزار بشکه‌ای کنار پالایشگاه فعلی بندرعباس با همت و تلاش جهادی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ساخته شده و قادر به تولید روزانه ۳۷ میلیون لیتر بنزین می‌باشد که در حال حاضر میزان تولید آن ۱۲ میلیون لیتر است.

وی افزود: خوراک (میعانات گازی) مورد نیاز این پالایشگاه از طریق یک خط لوله به‌طول بیش از ۳۸۸ کیلومتر از پالایشگاه‌های گازی عسلویه تأمین میشود.

فرمانده کل سپاه با اعلام اینکه این پالایشگاه بزرگ‌ترین پالایشگاه جهان به‌لحاظ وسعت است، گفت: مساحت ۷۰۰هکتاری پیش‌بینی‌شده قابلیت توسعه آن در آینده را فراهم کرده است.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: ساخت این پالایشگاه از بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ و در اوج تحریم‌های ظالمانه توسط پیمانکاران و مشاورین داخلی و متخصصین و جهادگران قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) آغاز شد و حدود ۸۰ درصد تجهیزات به کار گرفته شده در آن ساخت داخل است.

وی با ابراز اینکه در مراحل ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس بیش از ۱۰ هزار نفر نقش‌آفرین بوده‌اند، اظهار داشت: ملت ایران استحضار دارند که در حال حاضر نیاز کشور ۵۹ میلیون لیتر بنزین در روز است که بیش از ۱۰ میلیون لیتر آن از خارج از کشور تأمین می‌شود.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: با راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس نه‌تنها کشور در تأمین بنزین مورد نیاز خودکفا شده، بلکه قادر هستیم صادرات بنزین به کشورهای دیگر را نیز آغاز کنیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه موضوع “اقتصاد مقاومتی” بدون مدیریت جهادی و نگاه انقلابی محقق نمی‌شود، تصریح کرد: کانون اصلی و منشأ این نوع نگاه، اخلاص، فداکاری و روحیه جهادی دوران دفاع مقدس است که امیدواریم با توسعه و تعمیق این نگاه مشکلات کشور مرتفع گردد.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در این عرصه تنها پشتیبان و حامی جدی ما بوده که نهتنها از حرکت‌های جهادی و انقلابی دفاع، بلکه همگان را به تعمیق و گسترش آن توصیه می‌کنند.

فرمانده کل سپاه از ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس به‌عنوان توانمندی‌ای ارزشمند و تجربه‌ای گرانسنگ یاد کرد و خطاب به تلاشگران و مهندسان جوان این پالایشگاه، گفت: تردیدی نیست که اگر در اجرای این پروژه باور توان و ظرفیت داخلی و نگاه انقلابی و مدیریت جهادی وجود نداشت سرنوشت این پروژه مشخص نبود، به همین دلیل شما می‌بایست این تجربیات را ثبت و آن را بهینه و کارآمدتر کنید.

وی با تأکید بر اینکه سرنوشت اسلام عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی به هم گره خورده است، اظهار کرد: این نظام بستر انقلاب بزرگی است که می‌بایست به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) متصل شود و این حرکت سرنوشت‌ساز و بزرگ رسالت یکایک ما را سنگینتر می‌کند.

سرلشکر جعفری در ادامه از “ظلم‌ستیزی” و “مقابله با استکبار” به‌عنوان مهمترین عوامل دستیابی به عظمت و اقتدار انقلاب اسلامی و ایران در جهان یاد کرد و گفت: این مسئله به ابعاد بیرونی انقلاب اسلامی مربوط شده و بحمدالله امروز گفتمان انقلاب اسلامی توسعه یافته و نتایج و دستاوردهای ارزشمند و مهمی را به ارمغان آورده است.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: خدمت‌رسانی به مردم و انجام کارها در کشور در صورتی که براساس الگوهای دینی و انقلابی به انجام رسد به‌طور قطع نتایج شگفت‌انگیزی را به‌دنبال خواهد داشت که این وضع مطلوب است؛ هنر ما باید در این باشد که بدانیم در کجای کار قرار داشته و فاصله ما با وضع مطلوب به چه‌میزان است.

وی با اظهار اینکه “بنده به‌قصد بازدید از حاصل زحمات مجاهدان عرصه اقتصاد کشور و خسته نباشید به تمامی عوامل اجرایی و مدیران این پروژه و تبریک به ملت ایران به‌واسطه این دستاورد بزرگ و تاریخی در جمع این عزیزان حضور پیدا کرده‌ام”، تصریح کرد: افتخار دارم  این نوید را به ملت ایران بدهم که طی چند روز آینده “جشن خودکفایی بنزین کشور” با افتتاح رسمی پالایشگاه ستاره خلیج فارس رقم خواهد خورد.

سرلشکر جعفری در پایان با تأکید بر اینکه “افتتاح این پالایشگاه بار دیگر اثبات “ما می‌توانیم” ایرانی‌ها را به رخ دشمنان و آنانی که فکر می‌کنند بایستی با فشار و تحریم ما را نیازمند خود نگه دارند، خواهد بود”، گفت: به‌فضل الهی این روحیه انقلابی و مدیریت جهادی دستاوردهای جدیدی در عرصه‌های دیگر اقتصادی را به‌دنبال خواهد داشت و ثمرات حرکت به‌سمت اقتصاد مقاومتی و تکیه بر خودباوری بومی را به همگان نشان خواهد داد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه جشن خودکفایی بنزین در چند روز آینده رقم می‌خورد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات