قرار داد بازطراحی راکتور آب سنگین اراک در وین امضا شد

قرار داد بازطراحی راکتور آب سنگین اراک در وین امضا شد
بازدید 112 زمان 2017/04/23 کد خبر 6213

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، قرارداد بازطراحی راکتور آب سنگین اراک روز یکشنبه در وین با حضور مقامات …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، قرارداد بازطراحی راکتور آب سنگین اراک روز یکشنبه در وین با حضور مقامات ایرانی و چینی امضا شد.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی پیش از این درباره این قرار داد گفته بود: خوشبختانه فعالیت‌ها در راکتور اراک به خوبی پیش می‌رود و ما جلوتر از برنامه خودمان هستیم. قراردادی که با چین قرار بود به امضا برسد حدود ۲۰۰ صفحه است و جزئیات بسیار فراوانی دارد و ابعاد مختلف همکاری را پوشش می‌دهد.

وی یادآور شده بود که این قرارداد پاراف شده یعنی امضای اولیه انجام گرفته و قرار است امضای نهایی آن هفته آینده در وین انجام گیرد.

صالحی درباره تامین هزینه بازطراحی راکتور اراک افزوده بود: توصیه شده است طرف‌های مقابل درباره هزینه هم ورود کنند ولی فعلاً ایران کارها را انجام می‌دهد.

به گزارش تسنیم، پیش از این در خصوص قیمت پیشنهادی طرف چینی برای این اقدام مذاکراتی با آنها صورت گرفته بود زیرا به گفته مقامات هسته‌ای کشورمان قیمت پیشنهادی آنها بالاتر از انتظار بود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه قرار داد بازطراحی راکتور آب سنگین اراک در وین امضا شد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات