آمریکا کماکان به تعهدات خود در مورد برجام پایبند است

آمریکا کماکان به تعهدات خود در مورد برجام پایبند است
بازدید 96 زمان 2017/04/26 کد خبر 6271

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سید عباس عراقچی معاون وزیرامورخارجه پس از پایان هفتمین نشست کمیسیون مشترک برجام …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سید عباس عراقچی معاون وزیرامورخارجه پس از پایان هفتمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در پاسخ به سوالی مبنی برارزیابی او از موضع آمریکا گفت: جلسه کمیسیون مشترک بسیار خوب بود و این که همه شرکت کنندگان بر اجرای تعهدات خود تاکید کردند، پیام مهمی بود.
 
وی گفت : فعلا موضع آمریکایی ها پایبندی به برجام است البته اعلام این که در حال بازنگری هستند و حرف های بعضا منفی ، با فضای مثبت مورد نیاز برای اجرای برجام فاصله دارد که درباره این موضوعات بحث کردیم.
 
عراقچی خاطرنشان کرد: البته ما نیز برجام را ارزیابی می کنیم و گزارش های سه ماهه ما به مجلس نتیجه همین ارزیابی های مستمر است.
 
هفتمین نشست کمیسیون مشترک برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) با حضور نمایندگان ایران و اتحادیه اروپا در شهر وین پایتخت اتریش آغاز شد.
 
دراین نشست «عباس عراقچی» معاون حقوقی و امور بین الملل وزیرامور خارجه و «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه و «هلگا اشمید» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حضور دارند.
 
این نخستین نشست کمیسیون در زمان روی کار آمدن دولت جدید آمریکاست. نشست قبلی در روز ۲۱ دی( ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷) ده روز پیش از پایان دوران ریاست جمهوری اوباما و به درخواست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد تا به بدعهدی های آمریکا و تمدید قانون موسوم به ایسا بپردازد.
 
یکی از موضوع هایی که در دستور کار نشست امروز است، رسیدگی به درخواست خرید ۹۵۰ تن کیک زرد از قزاقستان در یک دوره سه ساله است که موافقت همه کشورهای طرف کانال خرید در خصوص آن اخذ نشده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه آمریکا کماکان به تعهدات خود در مورد برجام پایبند است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات