حمله هکرهای روس به ستاد مکرون

حمله هکرهای روس به ستاد مکرون
بازدید 119 زمان 2017/04/26 کد خبر 6279

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از رویترز، گزارش یک گروه محقق امنیت سایبری ژاپنی، که «ترند …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از رویترز، گزارش یک گروه محقق امنیت سایبری ژاپنی، که «ترند مکرو» نام دارد، حاکی است که ستاد انتخاباتی «امانوئل مکرون» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، ماه گذشته هدف حمله هکرهای روس قرار گرفته است.

«فیک هاکبورد» از شرکت امنیت سایبری «ترند مکرو» گفت که در این حملات از ای‌میل‌های «فیشینگ»، بدافزارها و قلمروهای تقلبی استفاده می‌شود.

تصور می‌شود مهاجمان بخشی از همان گروهی باشند که انتخابات آمریکا را هدف گرفته بودند.

روسیه اتهام نقش داشتن در حمله سایبری به کمپین مکرون را رد کرده است.

هاکبورد در گزارشی گفت که عاملان این حملات «شدید»، گروهی از هکرهای روس هستند که عموما با عنوان «فنسی بر»، «ای پی تی۲۸» و «پان استورم» شناخته می‌شوند.

او گفت که این گروه از ابزارهای گسترده و پیشرفته ای برای به دست آوردن نام ورود (لاگین)، کلمه ورود و سایر اطلاعات دستیاران ستاد مبارزات آقای مکرون استفاده می کند.

هاکبورد گفت: «ما مشاهده کرده‌ایم که وبسایت های فیشینگ ایجاد شد، و اثر انگشت آنها متعلق به همان بازیگرانی است که حزب ملی دموکرات (آمریکا) را هدف گرفت.»

یک سخنگوی سازمان امنیت سایبری فرانسه تایید کرد که شاهد چندین حمله به خدمه مکرون و سیستم‌های اداری ستاد او بوده است.

با این حال یک سخنگوی این سازمان گفت که نمی‌توان مطمئن بود که گروه «پان استورم» پشت این حملات است.

یک سخنگوی کمپین مکرون گفت از این حملات خبر دارد اما هیچ کدام به انتشار اطلاعات حساس منجر نشده است.

طبق این گزارش، امانوئل مکرون، روز یکشنبه به همراه «مارین لوپن» رئیس حزب «جبهه ملی فرانسه» به دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری راه یافت.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه حمله هکرهای روس به ستاد مکرون

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات