درخواست کاخ سفید از وزارت خارجه آمریکا در مورد ایران

درخواست کاخ سفید از وزارت خارجه آمریکا در مورد ایران
بازدید 37 زمان 2017/04/26 کد خبر 6281

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پایگاه خبری «دیلی‌بیست» گزارش کرد، طبق گزارشی که در روزنامه آمریکایی «وال استریت …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پایگاه خبری «دیلی‌بیست» گزارش کرد، طبق گزارشی که در روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» به چاپ رسید، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته به مشاوران خود گفت لحن نامه وزارت خارجه آمریکا که در آن اعلام شده بود ایران از برجام تبعیت می‌کند را تندتر و تشدید کنند.

وال استریت ژورنال گزارش کرده بود که «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که «دونالد ترامپ» دستور داده است این مسئله را بررسی کنند که آیا لغو تحریم‌های ایران طبق توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) در راستای منافع امنیت ملی آمریکا بوده یا خیر.

طبق این گزارش، تیلرسون در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران همچنان در قبال تعهداتش مقابل برجام برای کنترل برنامه هسته‌ای خود، سازگار بوده است اما نگرانی‌‌‌هایی در خصوص نقش ایران در حمایت از تروریسم وجود دارد.

دیلی بیست با اشاره به این نامه نوشت، مقامات ارشد کاخ سفید به وال استریت ژورنال اعلام کرده بودند که لحن نامه اولیه که در این خصوص نوشته شده بود، بسیار نرم بود و در آن اشاره‌ای به فعالیت‌های تهران در خاورمیانه و حمایت از گروههایی که آمریکا آنها را تروریستی می‌داند، نشده بود.

این گزارش همچنین ادامه داد که ترامپ شخصاً در خصوص لحن نامه‌ای که روز ۱۸ آوریل به کنگره فرستاده شد، وارد معرکه شد.

یکی از مقامات ارشد دولت ترامپ که خواست نامش فاش نشود، در گفت وگو با دیلی‌بیست تأیید کرد که کاخ سفید بعنوان بخشی از بازنگری برجام، به سوی تشدید لحن نامه پیش رفته است.

طبق این گزارش، ترامپ بنا بر آنچه گزارش شده است به «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا گفته است یک پیام عمومی صادر کند و در آن بگوید که دولت آمریکا قصد سیاست خود در قبال ایران را تغییر دهد.

طبق این گزارش، تیلرسون روز ۱۹ آوریل در وزارت خارجه آمریکا گفت: «ایران کنترل نشده، پتانسیل طی کردن مسیر مشابه کره شمالی و به دنبا کشاندن جهان با خود را دارد».

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه درخواست کاخ سفید از وزارت خارجه آمریکا در مورد ایران

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات