“مادر همه بمب‌ها” حتی برگ درختان را هم به زمین نریخت!

“مادر همه بمب‌ها” حتی برگ درختان را هم به زمین نریخت!
بازدید 148 زمان 2017/04/26 کد خبر 6311

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، ، ارتش آمریکا یک بمب “جی بی یو ۴۳” که به “مادر همه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، ، ارتش آمریکا یک بمب “جی بی یو ۴۳” که به “مادر همه بمب‌ها” معروف است را برای اولین بار برای تخریب غارها و تونل های گروه تروریستی داعش در افغانستان مورد استفاده قرار داد و مدعی شد این بمب باعث ایجاد خرابی‌های زیادی در منطقه محل اصابت شده است.

اما خبرگزاری رویترز به تازگی تصاویری از مخفیگاه‌ها و تونل‌های گروه تروریستی داعش در استان ننگرهار افغانستان که آمریکا آن را با “مادر همه بمب ها” هدف قرار داد، منتشر کرده است که با آنچه تاکنون درمورد قدرت انفجار این بمب گفته شده است همخوانی ندارد.

بنابر گزارش رویترز، نیروهای ویژه افغان پس از ورود به یکی از تونل های گروه تروریستی داعش متوجه شدند که بمب آمریکا هیچ آسیبی به آن وارد نکرده است. به گفته آنها، شاخه های درختان نزدیک محل انفجار فقط اندکی سوخته اند و خانه های بسیار کمی به صورت جزئی آسیب دیده اند. در فاصله اندکی دورتر از محل انفجار، درختان سالم مانده اند و حتی روی شاخه های آنها برگ هم دیده می شود! این در حالیست که پیشتر گفته می‌شود شعاع تخریب این بمب به بیش از یک مایل (۱٫۶ کیلومتر) می‌رسد.

مقامات افغان همچنین پس از اصابت این بمب مدعی شدند که “مادر همه بمب‌ها” حدود ۱۰۰ تروریست را به هلاکت رسانده است؛ ادعایی که بلافاصله از سوی داعش رد شد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه “مادر همه بمب‌ها” حتی برگ درختان را هم به زمین نریخت!

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات