افشای دخالت مستقیم ترامپ در متن گزارش وزارت خارجه آمریکا در مورد برجام

افشای دخالت مستقیم ترامپ در متن گزارش وزارت خارجه آمریکا در مورد برجام
بازدید 541 زمان 2017/04/27 کد خبر 6339

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع آگاه در کاخ سفید نوشت …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع آگاه در کاخ سفید نوشت تند شدن لحن گزارش هفته گذشته وزارت خارجه آمریکا درخصوص پایبندی ایران به توافق هسته‌ای شخصا به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور صورت گرفت.

این روزنامه گزارش داد وزارت خارجه آمریکا در پیش‌نویس اولین گزارش ۹۰ روزه خود درمورد روند اجرای برجام که هفته گذشته تحویل کنگره شد تنها از پایبندی ایران به مفاد برجام سخن گفته بود اما ترامپ پس از قرائت پیش‌نویس گزارش با انتقاد از لحن ملایم آن شخصا به این وزارتخانه دستور داد در نسخه نهایی گزارش خود با برجسته‌سازی فعالیت‌های ایران در منطقه، موضع تندتری در برابر این کشور اتخاذ کند.

به گفته این منبع آگاه، دستور ترامپ باعث شد که رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا یک روز پس از تحویل گزارش به کنگره نیز در گفتگو با رسانه‌ها مجددا از رفتار منطقه‌ای ایران انتقاد کند. وی همچنین اعلام کرد دولت آمریکا در فرآیند بررسی دوباره برجام، رفتار ایران در منطقه را نیز در نظر خواهد گرفت.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه افشای دخالت مستقیم ترامپ در متن گزارش وزارت خارجه آمریکا در مورد برجام

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات