افزایش ۵۴٫۸ درصدی مصدومان ناشی از حوادث کار کهگیلویه و بویراحمد طی ۹ ماهه امسال

بازدید 1030 زمان 2016/09/21 کد خبر 636

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد از افزایش ۵۴٫۸ درصدی مصدومان ناشی از حوادث کار طی ۹ …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد از افزایش ۵۴٫۸ درصدی مصدومان ناشی از حوادث کار طی ۹ ماهه امسال در این استان خبر داد.

دکتر کامروز امینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: برای مصدومین ناشی از حوادث کار در ۹ ماهه امسال ۲۰۳ پرونده تشکیل شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۴٫۸ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین مصدومیت‌ها سقوط از ارتفاع بوده است، بیان کرد: از مجموع مصدومان حوادث کار استان ۱۹۵ نفر آقا و ۸ نفر خانم بوده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: طی ۹ ماهه امسال ۷۲ مورد مجوز سقط جنین در این استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲٫۷ درصد کاهش داشته است.

امینی تصریح کرد: علل مادری و هنجارهای جنینی از جمله دلایل صدور این تعداد مجوز در استان بوده است.

وی ادامه داد: طی سال گذشته استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه اول صدور مجوز سقط جنین را داشت.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: طی ۹ ماهه امسال سه مورد مسمومیت با گاز مونواکسید کربن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که پنج مورد بود کاهش نشان می‌دهد.

امینی در خصوص آمار غرق شدگی و گاز گرفتگی بیان کرد: رتبه این استان در غرق شدگی تا چهار سال پیش در کشور بالا بود، که خوشبختانه این چند سال روند و سیر نزولی داشته است.

وی تأکیدکرد: طی ۹ ماهه امسال ۱۴ مورد فوت ناشی از غرق شدگی در این استان ثبت شده که این تعداد در سال گذشته نیز ۱۴ مورد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد اظهار کرد: از ۱۴ مورد فوت ناشی از غرق شدگی استان طی سال جاری ۱۲ مورد آقا و دو مورد خانم بوده‌اند.

امینی گفت: همچنین در ۹ ماهه نخست امسال ۵۰۲۵ پرونده نزاع در ادارات پزشکی قانونی این استان به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸٫۳۹ درصد کاهش داشت.

وی افزود: ۴۱۷ مورد معاینه جسد و صدور جواز دفن در ۹ ماهه نخست امسال در مراکز استان به ثبت رسیده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۳٫۹ درصدی داشته است.

مدیرکل پزشک قانونی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: از این تعداد جواز دفن، ۳۳۳ مورد مربوط به مرگ‌های غیرطبیعی اعم از جنایی و غیرجنایی بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳ درصدی را نشان می‌دهد.

امینی بیان کرد: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در ۹ ماهه امسال ۱۴۸ مورد بوده که افزایش ۲٫۷۸ درصدی داشته و این تعداد ۱۳۵ مورد برون شهری و ۱۳ مورد درون شهری بود.

وی اضافه کرد: طی ۹ ماهه نخست امسال ۱۶ پرونده قصور پزشکی به پزشک قانونی استان ارجاع داده شد، که از این تعداد هفت پرونده منجر به صدور محکومیت شدند و برای ۹ پرونده حکم برائت صادر شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا


خبر های مشابه افزایش ۵۴٫۸ درصدی مصدومان ناشی از حوادث کار کهگیلویه و بویراحمد طی ۹ ماهه امسال

کاهش ۱۶ درصدی حوادث ناشی از کار در چهارمحال و بختیاری

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملحفیظ الله فاضلی ۱۱ خرداد ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات چهارمحال و بختیاری …

ایمنی جا مانده در جیب برخی کارفرمایان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ایسنا، آتش سوزی، مسمومیت ناشی از مواد شیمیایی، تماس با اجسام و سطوح داغ، انفجار، …

سقوط مرگبار دیوار بتنی روی کارگر جوان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل سید جلال ملکی در گفت‌وگو با وقوع حادثه ریزش آوار در ساعت ۱۳:۴۶ امروز به سامانه ۱۲۵ …

فضای حاکم بر تولید و کار لرستان آرام است/ بالغ بر ۲۸۰۰ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری داریم

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملعلی آشتاب امروز در نشست صمیمی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی لرستان که در محل سالن اجتماعات اداره …

آخرین اخبار و مقالات