تائید حمله سایبری از جانب آلمان‌ها

تائید حمله سایبری از جانب آلمان‌ها
بازدید 117 زمان 2017/04/30 کد خبر 6453

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، مقامات ارشد سایبری آلمان، حمله سایبری به دو حزب بزرگ این کشور، به‌منظور …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، مقامات ارشد سایبری آلمان، حمله سایبری به دو حزب بزرگ این کشور، به‌منظور تأثیرگذاری بر انتخابات پیش رو را تائید کرده و ابراز داشتند که در حال بررسی بیشتر جوانب این حمله سایبری هستند.

آرنه شوئنبوم (Arne Schoenbohm)، مدیر آژانس امنیت سایبر فدرال آلمان، در مورد اینکه شرکت امنیت سایبری ترند میکرو، گروه سایبری پاون استورم (Pawn Storm) را مسئول این حملات عنوان کرده، اظهارنظر خاصی نکرد و آن را منوط به انجام تحقیقات بیشتر دراین‌باره دانست.

مقامات امنیتی آلمانی معتقدند این حملات سایبری از جانب گروه‌های روسی و برای تأثیرگذاری بر میزان محبوبیت آنگلا مرکل انجام شده است، اما هنوز نامی از گروه خاصی نبرده‌اند. آن‌ها تأکید مرکل بر تشدید تحریم‌های روسیه را، علت دشمنی روسیه با وی و تلاش برای کاهش محبوبیت او عنوان می‌کنند. البته روسیه، هرگونه تلاش برای تأثیرگذاری بر فرایند انتخابات آلمان را رد کرده و خواستار رعایت احترام متقابل آلمان‌ها و پرهیز از اتهام‌پراکنی شدند.

شرکت امنیتی ترند میکرو، در گزارشی دراین‌باره، مدعی شد که هکرها، با استفاده از ایمیل‌های آلوده به بدافزار، تلاش کردند تا به دو حزب بزرگ در آلمان نفوذ کرده و اطلاعات ارزشمندی از آن‌ها را به سرقت ببرند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تائید حمله سایبری از جانب آلمان‌ها

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات