تأکید دکترین جدید هند بر فضای سایبری در طول جنگ

تأکید دکترین جدید هند بر فضای سایبری در طول جنگ
بازدید 151 زمان 2017/05/01 کد خبر 6491

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  هند در دکترین جدید خود، بر تقویت توانمندی‌ها در حوزه‌های فضا، محیط سایبری …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  هند در دکترین جدید خود، بر تقویت توانمندی‌ها در حوزه‌های فضا، محیط سایبری و عملیات ویژه‌ی کشور، تأکید بسیاری دارد. هدف اساسی این اقدام، حمایت و تقویت ضمنی توان نظامی این کشور، خواهد بود. تدابیر یادشده، می‌تواند به یکپارچگی نیروهای مسلح، در حوزه‌های نامتعارف و هوا، زمین و دریا نیز، کمک شایانی کند.

 این امر، موضوع اساسی «دکترین مشترک نیروهای مسلح هند» است که اخیراً، از سوی سونیل لنبا (Sunil Lanba) رئیس ستاد کارکنان نیروهای مسلح هند، منتشرشده است. متن این راهبرد، ایجاد سازمان دفاع سایبری را نخستین گام لازم برای دستیابی به توسعه‌ی یادشده، می‌داند. این در حالی است که سازمان دفاع سایبری و یگان عملیات ویژه‌ی این کشور، در حال حاضر، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

فضای امنیت هند، با برخی چالش‌ها و مسائل مزمن، عجین شده است. از جمله این بحران‌ها، می‌توان به تغییر معادلات در جغرافیای سیاسی، افزایش ابراز وجود قدرت‌های نوظهور، بی‌ثباتی منطقه‌ای و گسترش افراط‌گرایی اشاره کرد. حال باید دید که راهبرد جدید تا چه حد می‌تواند خروج هند از مخاطرات پیش رویش را تسهیل کند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تأکید دکترین جدید هند بر فضای سایبری در طول جنگ

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات