همه برنامه‌های آمریکا و “عربستانِ منفور” علیه انقلاب شکست خورده است

همه برنامه‌های آمریکا و “عربستانِ منفور” علیه انقلاب شکست خورده است
بازدید 121 زمان 2017/05/04 کد خبر 6555

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین همایش سراسری …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین همایش سراسری تکریم اندیشه که با هدف تجلیل و تکریم مقام معلم و تبیین نقش نظام تعلیم و تربیت در افق ۱۴۰۰ و با حضور بیش از هزار نفر از معلمان و مدیران برتر و فرهیخته مدارس تحت پوشش مؤسسه آموزشی فرهنگی راهیان کوثر در سالن ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، گفت: موضوع مشترک ما و شما که باید روی آن متمرکز شویم، انقلاب اسلامی است که وظیفه سپاه و همه بسیجیان حفظ، توسعه و تعمیق آن است.

وی افزود: آینده انقلاب اسلامی و کشور و در واقع سرنوشت اسلام وابسته به تلاش‌ها و مجاهدت‌های شما معلمان و فرهنگیان است. امروز بُعد خارجی انقلاب اسلامی در حال پیشرفت است، چون پرچمداری این مبارزه و حفظ این حرکت مستقیم در دستان رهبری است و امت اسلامی چه در ایران و خارج از ایران از آن تبعیت می‌کنند.

فرمانده کل سپاه ، تصریح کرد: امروز با یاری خدا همه برنامه دشمنان و در رأس آنها آمریکا، اسرائیل و عربستان منفور و ضداسلام علیه انقلاب اسلامی با شکست مواجه شده است.

سرلشکر جعفری تأکید کرد: هر چند از نظر امنیتی و دفاعی کمترین مشکل را به نسبت دیگر کشورها داریم؛ اما از نظر مجاهدت در سایر عرصه‌ها از جمله مسائل علوم انسانی، تربیتی، فرهنگی و اعتقادی در شأن تراز انقلاب اسلامی با کاستی‌هایی مواجه هستیم.

وی افزود: بسیجیان ما اگر بتوانند با یکدیگر هم‌افزایی داشته باشند، می‌توانیم با الگوسازی‌های خوبی که در جامعه انجام می‌دهیم، اثرگذار باشیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سرنوشت اسلام به سرنوشت جمهوری اسلامی گره خورده است، تصریح کرد: امام راحل نیز در این مورد فرموده‌اند “اگر خدای نکرده این جمهوری شکست بخورد اسلام شکست خورده است” از این رو همه ما باید تلاش کنیم تا این نگرانی امام راحل و دغدغه رهبر معظم انقلاب را در بحث تعلیم و تربیت برطرف کنیم.

سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه ما اول باید هدف انقلاب اسلامی را بشناسیم، خاطرنشان کرد: بعضی‌ها متأسفانه یک نگاه سطحی و ناقصی به انقلاب اسلامی دارند و صرفا هدف این انقلاب را شکست طاغوت و تشکیل نظام اسلامی یا شبه‌اسلامی می‌دانند. اما اگر بیانات امام(ره) را دنبال کنیم و موضوع انقلاب اسلامی در دین اسلام را با خود اسلام تطبیق دهیم می‌بینیم که تشکیل حکومت اسلامی بستری برای توسعه و پیشرفت انقلاب اسلامی و رسیدن به اهداف انقلاب است و این اهداف چیزی جز توسعه سبک زندگی اسلامی و توسعه معنویت و اخلاق در جامعه نیست.

وی در ادامه اظهار داشت: استقرار عدالت اسلامی به معنای واقعی در جامعه و ساختن یک جامعه الگو برای جهان و دیگر کشورهای اسلامی از اهداف انقلاب اسلامی است که خداوند متعال نیز به دنبال گسترش نور اسلام روی زمین است و هدف انقلاب نیز گسترش اسلام در جهان است. لیکن انقلاب اسلامی یک بُعد خارجی و یک بُعد درونی دارد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمان طاغوت و در زمان جنگ مقابل استکبار ایستادگی کرده است و این گفتمان انقلابی از مرزها عبور کرده است، گفت: دشمنان، جنگ تحمیلی را برای این دلیل بر ما تحمیل کردند که انقلاب به جهان صادر نشود، اما امروز بعد از ۳۸ سال از گذشت انقلاب شاهد مقاومت و نهضت بیداری اسلامی هستیم و این حرکت به خارج از مرزها رفته است.

سرلشکر جعفری به دامنه بیداری اسلامی در کشورهای اروپایی و آمریکا اشاره کرد و افزود: شکستی که این کشورها در سوریه، عراق و یمن خوردند و با وجود تمام سرمایه‌گذاری که در این کشورهای آسیایی کرد‌ه‌اند، با شکست مواجه شده‌اند، به دلیل انتشار روحیه مقاومت ملت ایران به سایر کشورهاست.

وی گفت: در داخل کشور در امر جامعه‌سازی و تربیت نسل آینده باید متمرکز شویم، زیرا بُعد داخلی انقلاب بُعد خارجی آن را می‌سازد و بسیار مهم است، مرحله بعدی انقلاب اسلامی دولت‌سازی اسلامی و اسلامی شدن جامعه است و مرحله دیگر توسعه انقلاب اسلامی در جهان است.

فرمانده کل سپاه افزود: بحث اسلامی شدن جامعه هدفی سخت و طولانی است که بخشی از این وظیفه سنگین برعهده معلمان بسیجی است که مسئولیت تربیت نسل آینده انقلاب را برعهده دارند که متأسفانه زمینه برای این فعالیت به خوبی برای مدارس مهیا نشده و اشکالات زیادی در بخش تعلیم و تربیت وجود دارد.

سرلشکر جعفری ادامه داد: فراهم کردن الزامات برای تربیت اسلامی نسل آینده انقلاب موضوع بسیار مهمی است که باید تلاش کنیم تا مجموعه سپاه موضوع تربیت را متناسب با انقلاب اسلامی انجام دهد.

وی یادآور شد: ما امروز در داخل کشور مشکلات داریم اما گره اصلی حل همه مشکلات در موضوع آموزش و تربیت است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه انقلاب اگر بخواهد پیشرفت کند باید به عوامل تعیین‌کننده داخلی که سرنوشت جمهوری اسلامی با آن رقم می‌خورد توجه کند، اظهار داشت: جامعه ما مسائل امنیتی، سیاسی، اجتماعی و موضوعات مختلفی دارد که ما باید برای حل آن‌ها سرمایه‌گذاری کنیم. قوه‌مقننه، مجریه، قضائیه و دستگاه‌های نظامی و امنیتی باید تلاش خود را انجام داده تا مشکلات برطرف شود؛ امنیت ما در داخل کشور به اذعان همگان در شرایط مطلوبی قرار دارد و همچنان باید بر توان دفاعی خود بیافزاییم زیرا این اقتدار حاصل تجربیات دفاع مقدس است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه همه برنامه‌های آمریکا و “عربستانِ منفور” علیه انقلاب شکست خورده است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات