اقتصاد کشور بیمار است/ کسانی انتخاب شوند که با کار جهادی بتوانند این بیماری را علاج کنند

اقتصاد کشور بیمار است/ کسانی انتخاب شوند که با کار جهادی بتوانند این بیماری را علاج کنند
بازدید 87 زمان 2017/05/05 کد خبر 6571

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، ایت الله محمد امامی کاشانی خطیب این هفته نمازجمعه تهران ضمن تسلیت به …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، ایت الله محمد امامی کاشانی خطیب این هفته نمازجمعه تهران ضمن تسلیت به دلیل حادثه معدن زمستان یورت در استان گلستان، اظهار داشت: این حادثه بسیار دلخراش بود و همانطور که رهبر معظم انقلاب گفتند داغی بود که تحملش بسیار مشکل بود.

وی با اشاره به مناسبت روز معلم و بزرگداشت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری ادامه داد: به معلمان توصیه می‌کنم آنها راه این معلم بزرگ را در حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، دبیرستان‌ها و مراکز علمی ادامه دهند.

خطیب موقت این هفته نمازجمعه تهران تصریح کرد: آیت الله مطهری در تعلیم و تربیت حریص بود و به معلمان نیز توصیه می‌کنم در این راه حریص باشند.

امامی کاشانی ضمن تبریک به مناسبت روز کارگر، عنوان کرد: به کارگران توصیه می‌کنم به کار اهمیت بدهند و به گونه‌ای فعالیت کنند که تولیدات داخلی ما قابل رقابت با محصولات خارجی باشد. نه اینکه تولید دیگران از تولید داخلی ما بهتر باشد.

وی با خطاب قرار دادن کارگران گفت: در امور، سهل انگار نباشید و اینکه بگویید چند ساعت آمده‌ایم و کار کرده‌ایم و برویم اینگونه نباشد. کار و پولی که در قبال آن دریافت شده است از انسان مطالبه دارند.

خطیب موقت این هفته نمازجمعه تهران با اشاره به مناسبت هفته سربازان گمنام اظهار داشت: برای سربازان گمنام از خدای متعال سلامتی و توفیق را آرزو داریم.

امامی کاشانی ضمن تبریک به مناسبت هفته هلال احمر گفت: از خداوند متعال توفیق هرچه بهتر انجام شدن کارها در هلال احمر را داریم.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، افزود: بحث‌ها و مسائل مهم انتخاباتی و تعیین رئیس جمهور مهم است ولی مهمتر از آنها کشور و جامعه است.

خطیب موقت این هفته نمازجمعه تهران تصریح کرد: اگر جامعه ما امروز به این نقطه رسیده است در اثر فداکاری، جانبازی و ایستادگی ملت است که هر وقت و شرایطی پیش آمده مردم میدان بودند.

امامی کاشانی اظهار داشت: نباید در بحث‌ها و مسائل انتخاباتی این جامعه لطمه بخورد و دچار اضطراب و تزلزل شود. این جامعه باید آرام باشد.

وی تصریح کرد: در بحث انتخابات باید بحث‌ها و مناظرات انجام شود و پس از آن هرچه خدا خواست به همان منتهی شود.

خطیب موقت این هفته نمازجمعه تهران با تأکید بر اینکه در مسائل و بحث‌های انتخاباتی باید به متن و معنویت جامعه توجه کرد، گفت: از بیان کردن کلمات و حرکت‌هایی که جامعه را تکان می‌دهد باید اجتناب کرد.

امامی کاشانی تصریح کرد: در انتخابات اشخاص که مسائلی را مطرح می‌کنند علاوه بر معنویت باید وحدت سیاسی در جامعه را نیز مهم بدانند.

وی با بیان اینکه در وحدت معنوی نباید کاندیداها به یکدیگر غضب کنند و از یکدیگر دور نشوند و حسد نورزند، افزود: طبق حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اگر مسلمان سه روز از مسلمان دیگر دور باشد و قهر باشد شامل رحمت خداوند نمی‌شود که این همان وحدت و انسجام معنوی است که پیغمبر اکرم برآن تأکید داشته است.

خطیب موقت این هفته نمازجمعه تهران ادامه داد: کاندیداها باید برنامه‌های خود را که برای اداره کشور تدوین کرده‌اند، ارائه کنند.

امامی کاشانی با تأکید بر اینکه پیشرفت‌ها در کشور با وحدت مردم و انسجام به دست آمده و امنیت کشور نیز منبعث از این مباحث است، تصریح کرد: ملت ایران بر محور ولایت فقیه، حکومت عقل و فقه، عدل، تقوا و براساس موازین شعری منسجم هستند که باید این محور حفظ شود.

وی با بیان اینکه وحدت سیاسی نیز منبعث از وحدت معنوی است، گفت: وحدت و نسجام کشو  وامدار فداکاری و شهادتهاست که باید مواظب باشیم در هر شرایطی وحدت سیاسی استحکام خودش را حفظ کند و اگر اینگونه شود قطعا دشمن ملاحظه می‌کند و به اضطراب می‌افتد.

خطیب موقت این هفته نمازجمعه تهران تصریح کرد: امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران به دنبال تضعیف عمود خیمه آن یعنی ولایت فقیه هستند که باید توجه کنیم این اتفاق نیفتد.

امام کاشانی با خطاب قراردادن کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آنها توکل به خدا کنند و از خدا بخواهند که اگر موفق شدند چنین کارهایی را می‌توانند انجام دهند.

وی اقتصاد کشور را بیمار دانست و ادامه داد: باید مسئولان به مانند عزیزان خود که بیمار می‌شوند از این بیماری کشور پرستاری کنند و فکر کنند که چگونه می‌توانند آن بیماری را علاج کنند.

خطیب موقت این هفته نمازجمعه تهران با تأکید براینکه علاج بیماری اقتصاد کشور کار و حرکت جهادی می خواهند، اظهار داشت: باید انتخاب کنیم چه کسانی و یا چه گروه‌هایی را بگماریم که بتوانند این بیماری را علاج کنند و تولید را رونق دهند که با کالاهای خارجی قابل رقابت باشد و جلوی واردات کالاهایی که در کشور تولید می‌شود را بگیرند.

امامی کاشانی در توصیه‌ای به کاندیداهایی که در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری رأی نمی‌آورند، گفت: این اقدام آنها اجرش نزد خداوند محفوظ خواهد شد.

وی در خطبه‌ اول نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به توکل انبیا، اولیاو ائمه هدی گفت: اولیای خدا با توجه به آزار و اذیت‌هایی که بر پیامبران وارد شد آنها به خدا توکل داشتند و نتیجه آن را دیدند. البته توکل مومن با انبیا متفاوت است توکل مومنان عادی و تولک انبیا مختص خودشان است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه اقتصاد کشور بیمار است/ کسانی انتخاب شوند که با کار جهادی بتوانند این بیماری را علاج کنند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات