ریاض در آستانه میزبانی از رئیس‌جمهوری آمریکا

ریاض در آستانه میزبانی از رئیس‌جمهوری آمریکا
بازدید 78 زمان 2017/05/07 کد خبر 6623

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  قرار است دونالد ترامپ ماه جاری به ریاض سفر و با سلمان بن …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  قرار است دونالد ترامپ ماه جاری به ریاض سفر و با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان، رهبران کشورهای حوزه خلیج فارس و سپس رهبران کشورهای اسلامی سه نشست مهم برگزار کند.

منابع سعودی اعلام کردند نشست پادشاه عربستان و ترامپ با محوریت گسترش روابط دوجانبه، راه‌های افزایش همکاری‌ها و دستیابی به توافق درباره امضای چند یادداشت تفاهم برگزار می‌شود.

بعد از دیدار با سلمان بن عبدالعزیز و برگزاری نشست عربستان-آمریکا، دونالد ترامپ نشستی را با حضور رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برگزار می‌کند. قرار است در این نشست موضوعاتی همچون پرونده روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها، روش‌های مقابله با نفوذ ایران در منطقه و همچنین مبارزه با تروریسم و گروه‌های افراط‌گرا بررسی شود.

منابع سعودی درباره نشست هیات آمریکایی با رهبران کشورهای اسلامی در ریاض گفتند: «عربستان از برخی رهبران کشورهای جهان اسلام ازجمله عبدالفتاح سیسی رئیس‌جمهوری مصر، نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان و برخی دیگر از رهبران دعوت کرده است تا در این نشست با حضور دونالد ترامپ حضور داشته باشند.»

عربستان در این راستا از رهبران ۴۱ کشوری که با آن‌ها در سال ۲۰۱۵ ائتلاف نظامی-اسلامی برای مبارزه با تروریسم تشکیل داده بود، دعوت کرده است.

عکاظ نوشت: «سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به عربستان می‌تواند بیانگر مشی جدید دولت آمریکا خلاف سیاست دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا نسبت به عربستان باشد.»

ترامپ اعلام کرده است قصد دارد ۲۳ می (۲ خرداد) به عربستان سفر کند، سفری که نخستین سفر خارجی مهم رئیس‌جمهوری آمریکا به یک کشور عربی و اسلامی به‌شمار می‌رود.

ترامپ گفته بود قصد دارد پس از عربستان به سرزمین‌های اشغالی و سپس ایتالیا سفر کند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ریاض در آستانه میزبانی از رئیس‌جمهوری آمریکا

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات