وزارت ارشاد در خط مقدم مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان قرار دارد

وزارت ارشاد در خط مقدم مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان قرار دارد
بازدید 108 زمان 2017/05/07 کد خبر 6625

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: نظارت بر روند انتشار کتاب و مطبوعات در کشور ضرورتی مهم و فوری است که باید مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد. 
  
وی با اشاره به این‌که گسترش فضای مجازی منجر به کاهش تعداد مطالعه‌کنندگان کتاب شده است، خاطرنشان کرد: اکنون دشمن از راه فضای مجازی به دنبال القای شبهات و تفکرات الحادی است، بایستی در هر استان افرادی شبهات القائی را رصد کنند و پاسخ مناسب داده شود. 
  
آیت الله مجتهد شبستری ادامه داد: جمعیت حوزوی و دانشگاهی باید گردهم‌ آیند و مطالبی که قابلیت پاسخگویی دارند را پاسخ دهند، چرا که جوانان در معرض تهاجم فرهنگی گسترده غرب هستند؛ دشمنان به دنبال اسلام ستیزی و شیعه ستیزی هستند و نباید در قبال این فتنه دشمن ساکت نشست. 
  
امام جمعه تبریز با بیان این‌که استکبار جهانی به دنبال استحاله فرهنگی و هویت‌زدایی از جوامع اسلامی است، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خط مقدم مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان و جنگ نرم استکبار جهانی قرار دارد که باید در این عرصه چاره‌اندیشی شود. 
  
وی با تقدیر از اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توطعه فضای نشر مکتوب در جامعه، تصریح کرد: توسعه مطبوعات بایستی توأم با نظارت دقیق باشد، ضمن این‌که اعطای مجوز برای کتب در موضوات مختلف نیز بایستی با ممیزی دقیق و بهره‌مندی از صاحب‌ نظران همان عرصه باشد. 
  
آیت الله مجتهد شبستری در جامعه را لازمه حل بسیاری از معضلات و مشکلات در جامعه دانست و گفت: انتظار داریم دولت هم در فضای مجازی و هم مکتوب در راستای ترویح ارزش های اخلاقی و مفاهیم بنیادین اسلامی گام های اساسی بردارد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه وزارت ارشاد در خط مقدم مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان قرار دارد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات