بحران آمادگی رزمی در ارتش آمریکا

بحران آمادگی رزمی در ارتش آمریکا
بازدید 112 زمان 2017/05/07 کد خبر 6643

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، بحران آمادگی رزمی در ارتش آمریکا دچار بحران شده است. پایگاه اینترنتی بلومبرگ …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، بحران آمادگی رزمی در ارتش آمریکا دچار بحران شده است.

پایگاه اینترنتی بلومبرگ در گزارشی با عنوان اینکه آمادگی (رزمی ارتش) یک نکته انحرافی است و آمریکا به مباحثه های نظامی نیاز دارد، نوشت: در تغییر و تحولات جدید که مایه تعحب هیچ کس نبود، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در لایحه بودجه کنگره بدون آسیب باقی ماند. تنها هزینه پیروزی، اعتبار وزارت دفاع (پنتاگون) است. پنتاگون در لایحه بودجه که تا سپتامبر سال میلادی جاری (۲۰۱۷) اعتبار دارد، ۱۵ میلیارد دلار مازاد دریافت کرد. یک و نیم درصد از آن بودجه ۱ تریلیون دلاری آمریکا برای پنتاگون و دفاع ملی اختصاص داده شده است.  

با این حال، برخی لفاظی های رهبران مختلف نظامی و اعضای کنگره نشان می دهد که با این یک و نیم درصد، آینده زیادی برای ارتش آمریکا قابل پیش بینی نیست. ژنرالهای ارشد و اعضای کمیته های مجلس نمایندگان و خدمات مسلح سنا از “بحران آمادگی” ارتش صحبت می کنند و هشدار می دهند که پس از ۱۶ سال جنگ، هم نیروهای نظامی و هم تجهیزاتی که آنها استفاده کرده اند، اصلا برای رویارویی با تهدیدات بالقوه از طرف چین یا روسیه آمادگی ندارند. 

همیشه انتخاب چندین مثال برای حمایت از چنین ادعاهایی آسان است. به عنوان مثال، یک دریاسالار نیروی دریایی شهادت داد که تقریبا دو سوم از ناوگان دریایی اف/ای-۱۸  (F / A-18) هورنت و جنگاوران سوپر هورنت برای مبارزه آماده نیستند.

 این اظهارات به راحتی اینکه گفته می شد ارتش از مدت های طولانی در نظر داشت تا بتدریج این هورنت را از رده خارج کند و این مسئله را که  پنتاگون در سال ۲۰۱۵ از کنگره خواسته بود تا ۱٫۱۵ میلیارد دلار در بودجه برنامه ریزی شده برای مدل جدیدتر سوپر هورنت اختصاص دهد، رد می کند. برنامه ریزی ضعیف ممکن است سبب کمبود موقت هواپیماهای فعال شود، اما مقدار زیادی از دیگر جنگنده ها در ارتش وجود دارد. و شرکت لاکهید مارتین شدیدا و در سریعترین زمان ممکن در حال تولید نسل بعدی اف-۳۵ است. 

مطابق با نرخ تورم، هزینه ها نسبتا بالا است. اگر چه این میزان به عنوان یک سهم از تولید ناخالص ملی، زیر سطح دوران جنگ سرد قرار دارد اما هنوز میزان هزینه سالانه نظامی آمریکا به مراتب بیشتر از مجموع هشت کشور جهان است و آمریکا بیشتر بودجه خود را در بخش نظامی هزینه می کند. آمریکا بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در سال برای خرید هواپیما، کشتی، اسلحه و مانند آنها هزینه می کند. 

در حالی که جنگ در افغانستان و عراق، تلفات زیادی از مردان و زنان نظامی که لباس یونیفرم بر تن داشتند گرفت و میزان زیادی از تجهیزات نظامی و سلاح آنها از بین رفت، هنوز نیز به طور گسترده اذعان می شود که آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم، نیروهای چندان با تجربه ای ندارد تا روی آنها حساب کند و از تجربیات آنها استفاده کند. به گفته «دیوید پترائوس» ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا، نمرات تحصیلی نیروهای جدید، بالاتر از متوسط نمرات آنها در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ بود. در پایان، نیروهای به خوبی آموزش دیده، معیار نهایی آمادگی هستند. 

مسائل نظامی بحث برانگیز زیادی هستند که ارزش بحث کردن دارند از جمله اینکه تا چه حد باید تحقیق و توسعه در تجهیزات با تکنولوژی بالا مانند هواپیماهای بدون سرنشین و زیردریایی های کنترل از راه دور بسیار بیشتر از سخت افزارهای سنتی هزینه داشته باشند و اینکه برای ایجاد یک سرویس جنگ سایبری موثر چه باید کرد. همچنین برخی بحران های واقعی جزئی از جمله کمبود خلبانان نیروی هوایی واجد شرایط وجود دارد. 

علاوه بر این، کنگره و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به پیدا کردن راهی برای پایان دادن به افزایش مخارج قانون کنترل بودجه – که راه را برای پنتاگون برای برنامه ریزی فراگیر بلند مدت بسیار سخت کرده است- نیاز دارند. 

این دلگرم کننده بود که شنیدیم سناتور جان مک کین، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا روز پنج شنبه گفت که وی برای رای گیری درباره از بین بردن محدودیت های هزینه اعمال فشار خواهد کرد. قانونگذاران و دولت نیز باید برای مجوز جدید برای استفاده از نیروی نظامی جهت جنگ علیه دولت اسلامی عراق و شام (گروه تروریستی داعش) از جایگاه حقوقی همکاری کنند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه بحران آمادگی رزمی در ارتش آمریکا

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات