واکسیناسیون دام و طیور ۱۳ استان کشور توسط ۱۰ هزار بسیجی

واکسیناسیون دام و طیور ۱۳ استان کشور توسط ۱۰ هزار بسیجی
بازدید 100 زمان 2017/05/08 کد خبر 6657

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بعد از ظهر امروز (یکشنبه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بعد از ظهر امروز (یکشنبه ۱۷ اردیبهشت) در نشست خبری طی سخنانی گفت: یکی از عرصه‌های ایفای نقش مردم در دفاع از انقلاب محرومیت‌زدادیی است که با تدبیر رهبر معظم انقلاب به منظور فراهم شدن این زمینه سازمان بسیج سازندگی تشکیل شد.

وی افزود: بسیج سازندگی یک ساختار مردمی است که از ظرفیت‌های مردم برای حل مشکلات آنها استفاده می‌کند.

سردار نعمان ادامه داد: ما از سال ۹۲ به صورت عملیاتی وارد عرصه اقتصادی مقاومتی و ایجاد اشتغال شدیم و موضوع ایجاد واحدهای کوچک و زودبازده مورد هدف ما قرار گرفت که در طول ۴ سال توانستیم بیش از ۱۳۰ هزار واحد کوچک ایجاد کنیم که از این تعداد ۲۱ هزار واحد مربوط به صنایع تبدیلی است.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما حل مشکلات اقتصاد کشور نبود اما می‌خواستیم به دستگاه‌های دولتی برای پیشبرد اهدافشان کمک کنیم در همین راستا در طول این ۴ سال بیش از ۲۶۰۰ دقیقه مستند خبری و بیش از ۳ هزار نفر را به عنوان الگو در رسانه‌های مختلف معرفی کردیم.

رئیس بسیج سازندگی کشور  با بیان اینکه وظیفه ما سازماندهی نیروهای بسیجی برای اجرای طرح‌های کوچک و زود‌بازده اقتصادی است گفت: دولت باید این طرح‌ها را شناسایی و منابع‌اش را تامین کند و ما برای پر کردن اوقات فراغت جوانان از آنها در راستای اجرای این طرح‌ها استفاده کنیم. یکی از مطالبات ما این است که بسیج با تمام امکانات پای کار آمده اما نیروهای دولتی هنوز با ما فاصله دارند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: سال گذشته توانستیم در ۵۰ درصد روستاهای ۱۳ استان کشور واکسیناسیون دام و طیور را در ۴۰ روز و با استفاده از ۱۰ هزار بسیجی انجام دهیم و تفاهمنامه‌ای هم با وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه برای ۵۰۰ هکتار بیابان‌زدایی و طرحهای آبخیزداری امضا کرده‌ایم.

سرار نعمان با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط بسیج سازندگی در سال گذشته اظهار داشت: ما در سال گذشته ۳۷ هزار واحد اقتصادی کوچک ایجاد کردیم و بیش از یک میلیون نفر از جونان را به اردوهای جهادی فرستادیم و توانستیم ۵۴۰۰ طرح کوچک عمرانی و محرومیت‌زدایی را انجام دهیم. جهت‌گیری ما به سمت ایجاد گروه‌های تخصصی است و در همین راستا سال گذشته سازمان بسیج مهندسین هم ۱۵۰ گروه تخصصی ایجاد کرد. فعالیت‌های ما در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبلش ۳۰ درصد افزایش داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اردوهای جهادی در نوروز سال ۹۶ گفت: در نوروز امسال توانستیم ۲۷ هزار و ۷۰۰ نفر را به اردوهای جهادی اعزام کنیم. در بخش پزشکی ۱۴۰ هزار نفر را در ایام نوروز از خدمات خود بهره‌مند ساختیم و ۴۰۰ منزل نیازمندان را مورد بازسازی و احداث قرار دادیم.

رئیس بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه در موضوع سلامت اعلام آمادگی می‌کنیم که با تمام توان در همه حوزه‌هایی که دولت بخواهد آماده نقش‌آفروینی هستیم گفت: در همین راستا تفاهمنامه‌ای با سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت امضا کردیم تا آنها ضوابط اعطای مجوز به کسب و کارهای خانگی که در حوزه غذا فعالیت می‌کنند را تسهیل کنند.

سردار نعمان ادامه داد: ما همچنین در بحث حاشیه شهرها هم ۳۲۰ محله را با هماهنگی وزارت کشور در دستور کار داریم و قرارگاهی هم در این زمینه تشکیل شده که وظیفه ما کمک به اصلاح بافت محلات است و برای کمک به اشتغال بهبودیافتگان اعتیاد هم توانسته‌ایم بیش از ۶۶۰ نفر را شاغل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی نظامی منحصر به فرد است گفت: ما هم مشکلات کشور و پیشرفت آن را با مدل اسلام و عدالت می‌خواهیم و اگر در دفاع مقدس هم پیروز شدیم به دلیل پیروی از همین الگو و پیوستگی مردم و نظام بود. هم اکنون نیز در زمینه جنگ اقتصادی با همین الگو پیش برویم.

رئیس بسیج سازندگی کشور با اشاره به برنامه‌های سال ۹۶ بسیج سازندگی گفت: در این سال هدفگذاری برای ایجاد ۵۰ هزار واحد تولیدی را در برنامه داریم و قصد داریم برای هر شهرستان یک قطب صنایع تبدیلی ایجاد کنیم که در این زمینه میثاق‌نامه‌ای بین بسیج و دستگاه‌های دولتی امضا شده است.

وی ادامه داد: اعزام گروه‌های جهادی مسجدمحور، ۵۰۰ هکتار بیابان زدایی با مشارکت دستگاه‌های دولتی از جمله برنامه‌های ما در سال ۹۶ است، همچنین بسیجیان ما سال گذشته توانستند به طور خودجوش ۲۴ هزار نفر را با سواد کنند.

وی تصریح کرد: امسال واحدهایی که ایجاد شده را دسته‌بندی خواهیم کرد تا آنها بتوانند به اتحادیه‌ها و اصناف ورود کنند و بحث الگوسازی را هم دنبال خواهیم کرد. ما سال گذشته ۴ هزار شغل ایجاد کردیم.


منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه واکسیناسیون دام و طیور ۱۳ استان کشور توسط ۱۰ هزار بسیجی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات