محل سرو غذا و آشپزخانه دانشگاه یزد پلمپ شد

محل سرو غذا و آشپزخانه دانشگاه یزد پلمپ شد
بازدید 150 زمان 2017/05/09 کد خبر 6711

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمدصادق طهماسبی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری به‌ منظور انجام امور پدافند …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمدصادق طهماسبی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری به‌ منظور انجام امور پدافند زیستی مرتبط با این اتفاق و اطلاع از وضعیت درمان این دانشجویان از مرکز EOC دانشگاه علوم پزشکی آیت‌الله شهید صدوقی (ره) یزد بازدید و خواستار بررسی علل قطعی مسمومیت دانشجویان شد.

طهماسبی اعلام کرد: پس از اعلام خبر مسمومیت دانشجویان، کارگروههای ذیربط در این زمینه تشکیل و اقدامات لازم برای مهار همه گیر شدن این بیماری انجام شد.

وی با بیان اینکه شرایط تحت کنترل است و هیچ نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد گفت: بررسی ها و آزمایش های اولیه پیگیری شده تا علت حادثه مشخص شود.

وی اضافه کرد: محل سرو غذا و آشپزخانه، پلمپ شده و تا روشن شدن علت حادثه، بسته خواهد ماند.

محمد حسین نیکوکاران، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در این نشست گفت: ۱۵۰ نفر در محل یاد شده به صورت سرپایی درمان شدند و ۲۷۵ نفر هم به هشت بیمارستان یزد و یک مرکز درمانی در تفت منتقل شدند که همگی بجز ۵۱ نفر که تحت مراقبت هستند از بیمارستان مرخص شدند.

انجام مأموریت‌های ویژه در سطح استان در مواجهه با تهدیدات زیستی، ایجاد و تجهیز گروه‌های ویژه نمونه‌برداری، تشکیل و تجهیز گروه تشخیص اولیه و آزمایشگاه‌های سیار موردنیاز و انجام نمونه‌برداری و انتقال نمونه‌ها به آزمایشگاه مرجع ازجمله مهم‌ترین مأموریت‌های کارگروه آشکارسازی و تشخیص قرارگاه پدافند زیستی استان است.

در خبرهای اولیه صبح امروز اعلام شد ۴۵۰ دانشجوی دو خوابگاه دانشگاه یزد ساعت چهار بامداد امروز دچار مسمومیت غذایی شده اند که به مراکز درمانی منتقل شده اند.

تعداد دانشجویان دانشگاه یزد ۱۵ هزار نفر است که حدود ۶ هزار نفر آنان در خوابگاهها مستقر هستند.

 اعضای کارگروه آشکارسازی و تشخیص قرارگاه پدافند زیستی استان یزد به ‌منظور بررسی علل اولیه مسمومیت نزدیک به  ۴۵۰نفر از دانشجوی دانشگاه یزد گرد هم آمدند.

استان یزد دارای ۱۰۰ هزار دانشجوست و ۶۰ مرکز آموزش عالی دارد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه محل سرو غذا و آشپزخانه دانشگاه یزد پلمپ شد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات