شهروندان ایرانی در کانادا نمی‌توانند در انتخابات ریاست‌ جمهوری شرکت کنند

شهروندان ایرانی در کانادا نمی‌توانند در انتخابات ریاست‌ جمهوری شرکت کنند
بازدید 482 زمان 2017/05/10 کد خبر 6769

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دولت کانادا اعلام کرد که به ایران اجازه نخواهد داد که در روز …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دولت کانادا اعلام کرد که به ایران اجازه نخواهد داد که در روز انتخابات ریاست‌ جمهوری این کشور حوزه‌های رأی‌گیری در کانادا داشته باشد.
وب‌سایت «theglobeandmail» به نقل از سفارت پاکستان در واشنگتن نوشت: نماینده دائم ایران در سازمان ملل در تاریخ ۱۰ آوریل طی نامه‌ای دیپلماتیک از مقامات دولت کانادار درخواست کرده که برای رأی‌گیری از شهروندان ایرانی در کانادا در روز انتخابات ریاست‌جمهوری در ۱۹ «می» (۲۹ اردیبهشت) حوزه‌های اخذ رأی دایر کند.

بنا به گزارش این پایگاه افزون بر این اعضای «جامعه ایرانیان کانادا» نیز درخواست مشابهی به دولت کانادا ارائه داده‌اند که مورد موافقت دولت کانادا قرار نگرفته است.

این پایگاه خبری در ادامه به نقل از یک منبع آگاه می‌نویسد: طبق قوانین جاری کانادا دولت این کشور تنها به کشوری اجازه راه‌اندازی مراکز رأی‌دهی می‌دهد که با آن کشور روابط دیپلماتیک داشته باشد، درحالی‌که ایران و کانادا از سال ۲۰۱۲ تاکنون روابط دیپلماتیکی خود را قطع کرده‌اند.

این منبع آگاه همچنین مدعی شد که درخواست طرف ایرانی نیز دیر به دولت کانادا ارائه شده‌ است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه شهروندان ایرانی در کانادا نمی‌توانند در انتخابات ریاست‌ جمهوری شرکت کنند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات