نظرات رهبری درباره سند ۲۰۳۰ باید تحقق یابد/کمیسیون صنایع ابعاد حادثه معدن گلستان را بررسی و گزارش آن را به مجلس ارائه دهد

نظرات رهبری درباره سند ۲۰۳۰ باید تحقق یابد/کمیسیون صنایع ابعاد حادثه معدن گلستان را بررسی و گزارش آن را به مجلس ارائه دهد
بازدید 295 زمان 2017/05/13 کد خبر 6801

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور امروز (سه‌شنبه، …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور امروز (سه‌شنبه، اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: این روزها دشمنان از درون و بیرون به حیثیت و آبروی و ستون‌های عالم اسلام هجوم آورده‌اند، تروریست‌ها زمینه‌ساز شده و فضا و مجال برای استکبار و صهیونیست‌ها فراهم کرده‌اند تا بر علیه مسلمانان توطئه کنند.

وی افزود: برخی از کشورهای منطقه متأسفانه در این دام قرار گرفتند و عامل تفرقه و ماجراجویی‌های منطقه شده‌اند، سخنان اخیر برخی از مسئولان سعودی گرچه آن‌قدر سخیف و بی‌مقدار است که نیاز به پاسخ ندارد اما حکایت از تلاش‌های استکبار در مسئله سازی برای منطقه دارد که این کشورهای کج اندیش را مفتخر به تفرقه افکنی بیشتر کند.


رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برخی اظهارات بی پایه مسئولان آ‌مریکایی در موضوع هسته‌ای همه و همه موید نگاه نافذ رهبری معظم است که بارها بر انتخابات و حضور جدی مردم برای از بین رفتن توطئه‌ها تأکید کرده‌اند.


لاریجانی تصریح کرد: این یک واقعیت روشن است که ایران در پناه رهبری هوشمند و ملتی متحد و در صحنه از انواع توطئه‌ها رسته است و در آینده نیز چنین است.

وی ادامه داد: امیدوار هستیم که در انتخابات پیش رو نیز ملت ایران با حضور یکپارچه خود در مقابل این توطئه‌ها، عزت و سربلندی ملی را تأمین کنند، از همه همکاران عزیز که در هیئت‌های نظارت تلاش کرده‌اند تا انتخابات شوراها به قاعده در مسیر خود قرار گیرد، تشکر می‌کنم.

نماینده مردم قم با اشاره به حادثه دردناک معدن در استان گلستان اظهار داشت: این حادثه همه مردم را عزادار کرد، از تلاش‌های همه مسئولان ملی و استانی که در جهت کمک به کارگران گرامی تلاش کردند، تشکر می‌کنم، از همکار گرامی آقای ابراهیمی و اعضای کمیسیون صنایع که از لحظات اولیه این حادثه هییتی را برای بررسی اعزام کردند، سپاسگزاری می‌کنم.

رئیس قوه مقننه تأکید کرد: لازم است کمیسیون صنایع به بررسی همه جانبه این موضوع و تخلفات صورت گرفته بپردازند و روشن کند چرا ایمنی لازم در معدن وجود نداشته و این گونه کارگران عزیز در معرض قرارگرفته‌اند و نظارت دستگاه‌ها ملی و محلی چرا به موقع عمل نکردند؟ این گزارش هم برای روشن شدن ابعاد این حادثه و سهم متخلفین مهم است و هم برای آینده کارگران معادن و برای رعایت ضوابط ایمنی آنها بسیار اهمیت دارد.

وی در ادامه از کمیسیون صنایع درخواست کرد که با دقت لازم در اسرع وقت گزارش خود را به مجلس ارائه دهد و از خداوند متعال برای درگذشتگان این حادثه علو درجات آرزو کرد.


لاریجانی افزود: لازم است که کمیسیون آموزش رسیدگی و نظارت جدی بر سند ۲۰۳۰ داشته باشد تا نظرات رهبری معظم در اسرع وقت درباره این موضوع تحقق یابد و بررسی شود که چرا این مسیر طی شد و نظرات کمیسیون آموزش و تحقیقات و مجلس اخذ نشد و نتیجه به مجلس گزارش نشد، مخصوصا با توجه به قانون برنامه ششم توسعه که وزارت آموزش و پرورش صرفا موظف به اجرای سند تحول است باید به این موضوع رسیدگی جدی شود.

رئیس قوه مقننه در ادامه گفت: معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه درباره یک شرکتی مطالبی را بیان داشته‌اند که وزیر آموزش و پرورش در هیئت مدیره آ‌ن است با توجه به نص صریح قانون ۱۴۱ قانون اساسی که کارمندان دولت را از حضور در هیئت مدیره و مدیرعاملی شرکت‌های خصوصی منع می‌کند لازم است کمیسیون اصل ۹۰ در اسرع وقت رسیدگی کرده، وزیر و مسئولان قوه قضاییه دعوت شوند تا مطلب روشن شود که اگر تخلفی از این اصل قانون اساسی و قوانین مربوطه صورت گرفته، نسبت به وزیر آ‌موزش و پرورش تصمیم گیری شود.

 وی همچنین با اشاره به در پیش بودن سالروز ولادت حضرت ولیعصر (عج) گفت: میلاد امام زمان (عج) ، میلاد شخصیتی است که همه عالم در پناه ظهور او به جایگاه امن و عدل می رسند و خداوند وعده آن را به بندگان خود در کتاب شریف داده است. «وَ لَقَدْ کَتَبْنَا فىِ الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِىَ الصَّلِحُون» (و در زبور نوشتیم پس از آنکه در کتاب های آسمانی بیان کردیم که زمین را قطعاً بندگان شایسته ما به ارث می برند.) لذا انتظار در مکتب اهل بیت (ع) جزو بهترین عبادات محسوب می گردد و خداوند به جهت عظمت آن بر مستضعفان منت گذارده و فرموده «وَ نُریدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثینَ» انتظار جهت دار بودن و رو به پیشرفت بودن تفکر مسلمانان را تامین می کند به نحوی که هیچگاه مسلمانی در هر شرایط به یأس و سرخوردگی دچار نشود و زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان همیشه حرکتی تکاملی از نظر معرفتی و وجودی داشته باشد.
 
لاریجانی ادامه داد: لذا همه فرقه های اسلامی در موضوع ظهور قطب عالم امکان امام زمان (عج) متفق القول هستند و اختصاص به شیعیان ندارد. احمد حنبل در کتاب مسند خود آورده است که پیامبر (ص) فرمود جهان به پایان نخواهد رسید تا اینکه یک نفر از خاندان من که همنام من است، سرور مردم گردد. همچنین ابو داوود در کتاب السنن روایتی از پیامبر (ص) نقل می کند که مهدی از نسل من خواهد بود، او زمین را از قسط و عدل پر خواهد کرد آنچنان که از ظلم و جور پر شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ابن خلدون با اینکه در برخی از روایات در موضوع تشکیک می کند، اما می گوید همه مسلمانان این عقیده مشترک را دارند که پس از گذشت سال ها باید در آخرالزمان شخصی از اهل بیت پیامبر (ص) ظهور کند تا دین را یاری و عدالت را برقرار سازد، مسلمانان از او پیروی خواهند کرد و او بر بلاد اسلامی حکومت می کند، نام او مهدی است.

وی گفت: ملاحظه می کنید که این وعده الهی که منجی عالم بشریت جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد، در بین فرقه های اسلامی یک جهت گیری مشترک است و یک نقطه اوج تفکر اسلامی است که خلقت و زندگی این دنیا را از نیست انگاری نجات می دهد و به جهت اهمیت آن در ادعیه مع الصور دعایی برای امام زمان (عج) جایگاه مهمی دارد.

لاریجانی تصریح کرد: امام رضا (ع) در راز و نیاز خود با خداوند می فرماید؛ پروردگارا همانگونه که کار پیامبران و فرستادگان گرانقدرت را به سامان آوردی، کار خلیفه و بنده ات را چنان که زیبنده و شایسته است به سامان آر، او را حفظ فرما، توانایی ببخش، اجازه پیکار با دشمنانت را به او عنایت فرما و ما را از یاران وارسته و پاکباخته او قرار بده.

رئیس قوه مقننه کشورمان گفت: امیدواریم خداوند مسلمانان و ملت عزیز ما را موفق به ادراک حقیقت ظهور نماید و از شر دشمنان اسلام حفظ فرماید. 

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه نظرات رهبری درباره سند ۲۰۳۰ باید تحقق یابد/کمیسیون صنایع ابعاد حادثه معدن گلستان را بررسی و گزارش آن را به مجلس ارائه دهد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات