عربستان ۱۰۰ میلیارد دلار سلاح از آمریکا می‌خرد

عربستان ۱۰۰ میلیارد دلار سلاح از آمریکا می‌خرد
بازدید 131 زمان 2017/05/13 کد خبر 6823

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، یک مقام ارشد کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد واشنگتن در حال نهایی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، یک مقام ارشد کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد واشنگتن در حال نهایی کردن مجموعه‌ای از قراردادهایی است که به موجب آن‌ها بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سلاح‌های تولید آمریکا و ابزارهای مرتبط به عربستان سعودی فروخته خواهد شد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تا کمتر از یک هفته دیگر به عربستان سفر خواهد کرد.

این مقام آمریکایی — که به شرط محفوظ ماندن نامش با رویترز سخن گفت – اعلام کرد ارزش این بسته سلاح عرضه شده به عربستان می‌تواند در یک دهه برای تقویت زیرساخت‌های نظامی سعودی‌ها از ۱۰۰ میلیارد دلار نیز فراتر رود و به بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار بالغ شود.

وی در این خصوص گفت: «ما در مراحل نهایی چندین قرارداد هستیم… این قرارداد برای اقتصاد آمریکا مطلوب است؛ اما برای ایجاد توانمندی به منظور مقابله با چالش‌ها نیز مناسب است.»
این بسته برای همزمان شدن با سفر ترامپ به عربستان سعودی تکمیل می‌شود. ترامپ ۱۹ مه (۲۹ خرداد) سفر خود را به عربستان آغاز خواهد کرد.

به گزارش العالم، آمریکا بزرگترین تأمین‌کننده سلاح‌های عربستان سعودی بوده است. در سال‌های اخیر، جت‌های جنگی اف-۱۵ و سامانه‌های فرماندهی و کنترل به ارزش ده‌ها میلیارد دلار در اختیار عربستان قرار گرفته است.

ترامپ همچنین در نخستین سفر خارجی خود پس از حضور در کاخ سفید از سرزمین‌های اشغالی، واتیکان، بروکسل و سیسیل دیدار خواهد کرد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه عربستان ۱۰۰ میلیارد دلار سلاح از آمریکا می‌خرد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات