توان بازدارندگی امروز ایران به هیچ‌وجه با گذشته قابل قیاس نیست

توان بازدارندگی امروز ایران به هیچ‌وجه با گذشته قابل قیاس نیست
بازدید 80 زمان 2017/05/14 کد خبر 6855

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پنجمین همایش ملی شناورهای تندرو توسط انجمن علمی پژوهشی دریایی، دانشگاه صنعتی مالک …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پنجمین همایش ملی شناورهای تندرو توسط انجمن علمی پژوهشی دریایی، دانشگاه صنعتی مالک اشتر و سازمان صنایع دریایی و با حضور جمعی از فرماندهان، مسئولین، پژوهشگران و مدیران شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد.

دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در آئین اختتامیه این همایش، ماهیت دعوای ایران و آمریکا را حق و باطلی توصیف و تصریح کرد: تا زمانی که جبهه حق بر آرمان‌ها و اهداف خود پافشاری کرده و باطل بر روال غلط خود باشد، این تقابل پایان نمی‌پذیرد.

وی با بیان اینکه تا وقتی حق و باطل وجود دارند، تهدید برای جبهه حق نیز وجود دارد، گفت: به همین دلیل در طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب روند ارتقای توان دفاعی ما همواره ادامه داشته و به فضل الهی توان بازدارندگی امروز ما به هیچ‌وجه قابل قیاس با گذشته نیست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: ایجاد قدرت بازدارندگی ما به گونه‌ای بوده است که آمریکایی‌ها از مدتی پیش اعلام کردند که به دنبال ایجاد توانی هستند که در برابر ایران بازدارنده باشد.

سردار فدوی افزود: اذعان به توان بازدارنده ایران کلامی نیست که از زبان یک انسان عادی جاری شود، بلکه وزیردفاع وقت آمریکا این سخن را بیان کرده است. 

وی تأکید کرد: در موضوع شناورهای تندرو، ما در سال‌های ۶۵ و ۶۶ کار خود را با سرعت ۲۰نات آغاز کردیم، اما در طی این سال‌ها با همت و کار جهادی صورت گرفته به سرعت‌های بسیار بالاتر رسیده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از شناور بالگردبر شهید ناظری به عنوان شناوری بومی با قابلیت‌های عملیاتی و ویژگی‌های کاربردی و قابلیت دریانوردی بالا یاد کرد و گفت: این شناور در سازمان جهاد خودکفایی طراحی و با استفاده از ظرفیت و پتانسیل نیروهای جوان خلاق و صاحب ایده‌های نو ساخته شده است.

دریادار فدوی خاطرنشان کرد: ما در یک مسابقه پرسرعت با دشمن قرار داریم که توقف‌پذیر نیست و برای تحقق اهدافمان باید راه‌های میان بر را پیدا کرده و طی کنیم که بحمدالله در بسیاری از روندها این مسیر را دنبال کرده و جلو افتاده‌ایم.

پنجمین همایش ملی شناورهای تندرو  با هدف تبادل دانش و تجربیات پژوهشگران، صنعتگران و کاربران در حوزه شناورهای تندرو، تبیین راهبردها، رویکردها و مدل‌های کسب و کار در حوزه شناورهای تندرو و کمک به ارتقای سطح دانش و فناوری مرتبط با حوزه شناورهای تندرو در ۴ محور “راهبردی”، “تاکتیکی”، “تکنیکی” و “ایده‌پردازی” به انجام رسید.

در این همایش از میان  ۲۰۴ اثر  ارسال شده به دبیرخانه ، پس از انجام مراحل داوری ۱۲۹ مقاله در کمیته علمی مورد پذیرش قرار گرفت.

در پایان این مراسم از چند جلد کتاب همایش رونمایی و برگزیدگان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شدند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه توان بازدارندگی امروز ایران به هیچ‌وجه با گذشته قابل قیاس نیست

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات