«یگان ویژه» قدرت اصلی ناجا و نظام در حوزه امنیت

«یگان ویژه» قدرت اصلی ناجا و نظام در حوزه امنیت
بازدید 107 زمان 2017/05/15 کد خبر 6884

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار ایوب سلیمانی معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی در مراسم افتتاحیه پروژه‌های عمرانی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار ایوب سلیمانی معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی در مراسم افتتاحیه پروژه‌های عمرانی یگان دوم یگان‌های ویژه ناجا، از اسلام، رهبری و مردم به عنوان سه رکن اصلی انقلاب نام برد و اظهار داشت: تمام موفقیت‌های ۴ دهه اخیر مرهون یکپارچگی این سه رکن مهم و اصلی است؛ اگر در زمان‌هایی با مشکل مواجه شدیم، بی توجهی به یکی از این سه اصل بوده است.

وی افزود: هرگاه دشمنان در طول دوران انقلاب اسلامی، قصد تحقیر حاکمیت کشور را داشتند، این سه رکن را هدف قرا می دادند تا در بین مردم شبهه افکنی کنند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: تمام سعی و تلاش دشمنان در سال‌های متمادی این بود تا رهبری را تضعیف و تخریب کنند که برای رسیدن به این هدف خود، عنصر سوم یعنی مردم را هدف قرار می دادند، به حول قوه الهی و عنایات اهل بیت(ع)، مردم علی‌رغم تمامی تهدیدات، دسیسه ها و مشکلات از مسیر منحرف نشدند و عقب نشینی نکردند.

معاون هماهنگ کننده ناجا تصریح کرد: دشمنان سعی کردند روحیه انقلابی و ولایتمداری را از مردم بگیرند و یأس و ناامیدی را در آنها تقویت کنند؛ با وجود این فشارها از سوی دشمنان طی سال‌های متمادی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مردم در مقابل آنها ایستادگی کردند.

سردار سلیمانی در ادامه، انتخابات را یکی از نکات کلیدی حضور مردم در چرخه حرکت انقلاب عنوان و تصریح کرد: انتخابات، مظهر خداباوری، خودباوری و مردم باوری است لذا شرکت در این امر مهم، نماد عینی انجام تکلیف الهی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم عهد و پیمان مان با شهدا در راستای حفظ انقلاب باقی بماند، باید علاوه بر اینکه خود را مکلف بدانیم که در انتخابات شرکت کنیم با شناخت و آگاهی، فردی توانمند و اصلح را برای اداره امور کشور انتخاب کنیم.

سلیمانی ادامه داد: تمام دنیای استکبار در حال برنامه ریزی علیه کشور هستند تا بتوانند صدمه و خدشه ای به انقلاب وارد کنند اما به حول قوه الهی بر عکس خواسته های آنها، روز به روز بر توفیقات این نظام افزوده شده و می شود که امنیت حاکم در کشور مخصوصاً مرزها خود گواه بر این ادعاست.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: تأمین نظم، امنیت و آرامش جامعه و همچنین پاسداری از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، مهم‌ترین مأموریت نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به آمادگی کامل یگان ویژه ناجا در برخورد با تهدیدات داخلی، گفت: امروز فرمانده معظم کل قوا، مسئولان نظام و نیز ناجا، به داشتن چنین نیروی با انگیزه، مؤمن، مجهز، حرفه‌ای و مصمم در میدان افتخار می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی از یگان ویژه به عنوان قدرت اصلی ناجا و نظام در حوزه امنیت و نیز مقابله با دشمنان داخلی و خارجی  نام برد و گفت: با توجه به عملکرد مطلوب این یگان در انجام ماموریت هایش، شاهد رضایتمندی مسئولان دلسوز نظام از آنها هستیم.

سلیمانی افزود: حضور یگان ویژه در عرصه های مختلف، به خودی خود بازدارندگی ایجاد می کند، حضور مقتدرانه آنها در عرصه ایجاد امنیت پایدار، از بروز هر گونه فتنه جلوگیری می کند؛ یگان ویژه به عنوان یگان واکنش سریع باید مجموعه‌ای منحصر به فرد و چندمنظوره باشد.

معاون هماهنگ کننده ناجا در خاتمه گفت: وجود افراد مؤمن انقلابی با روحیه بسیجی و جهادی، برخورداری از قدرت و آمادگی جسمانی مطلوب، دانش و مهارت، مجهز به بهترین تجهیزات نو و متنوع و نیز نظم و انضباط از مهم‌ترین ویژگی های کارکنان یگان ویژه به شمار می آید که قابل تحسین است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه «یگان ویژه» قدرت اصلی ناجا و نظام در حوزه امنیت

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات