آماده‌باش در ایران برای مقابله با حمله سایبری جدید

آماده‌باش در ایران برای مقابله با حمله سایبری جدید
بازدید 146 زمان 2017/05/16 کد خبر 6918

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سید هادی سجادي بابیان اينكه نفوذ اين باج‌افزار به‌سرعت در حال گسترش بوده …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سید هادی سجادي بابیان اينكه نفوذ اين باج‌افزار به‌سرعت در حال گسترش بوده و نه‌تنها در ايران بلكه براي بسياري از كشورها نيز مشکل‌آفرین شده، گفت: 

هم‌اكنون مراكز آگاهی‌رسانی و پشتيباني حملات سايبري و مراكز ماهر در كل استان‌ها در حالت آماده‌باش قرار دارند.در اين زمينه به مديران سازمان‌ها اطلاعيه داده‌ايم و از آن‌ها خواسته‌ايم كه نسبت به به‌روزرساني سيستم‌هاي خود اقدام كنند.

مهم‌ترين مسئله اين است كه مديران نسبت به به‌روزرساني نسخه ويندوز سيستم‌هاي كامپيوتري اقدام كنند و بدانند اين مشكل تنها مربوط به يك نوع خاص از ويندوز نبوده و اين حمله سايبري نسخه‌هاي مختلف ويندوز را هدف قرار داده است. همچنين از تمامي مديران سازماني خواسته‌شده كه پورت‌هاي غيرضروري را بسته و از دسترس خارج كنند و اجازه اشتراك‌گذاري فايل‌ها و اطلاعات روي دستگاه‌ها را ندهند.

وي با تأييد اينكه تاكنون بيش از ۲۰۰ سيستم رايانه‌اي در ايران به اين باج‌افزار آلوده‌شده، افزود:«ما به‌شدت در حال كنترل و بررسي شرايط هستيم و علاوه بر سيستم‌هاي پزشكي و سلامت، بخش اطلاعات بسياري از سيستم‌هاي ديگر نيز هدف اين باج‌افزار قرارگرفته است.كاربران و مديران شبكه‌ها بايد از فايل‌هاي مهم و حساس بك آپ (فايل پشتيبان) بگيرند و فايل‌هاي مشكوك و ناآشنا را باز نكنند.»

امروز هم حمله مي‌شود

يك كارشناس امنيتي در انگليس پيش‌بيني كرد كه يك حمله بزرگ سايبري رخ خواهد داد. روزنامه ساندي تلگراف اين هشدار را منتشر و اعلام كرده است اين حمله احتمالاً از حمله‌هاي قبلي بزرگ‌تر خواهد بود. همچنين يك پژوهشگر امنيت سايبري در انگليس در توييتي گزارش كرد كه تا‌كنون ۳۶ هزار نوع مختلف از اين باج‌افزار را در اينترنت شناسايي كرده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه آماده‌باش در ایران برای مقابله با حمله سایبری جدید

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات