درباره سند ۲۰۳۰ نکاتی را ترویج دادند که حقا نادرست است

درباره سند ۲۰۳۰ نکاتی را ترویج دادند که حقا نادرست است
بازدید 156 زمان 2017/05/16 کد خبر 6920

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمدباقر نوبخت در نشست خبری سخنگوی دولت گفت: با توجه به منویات مقام …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمدباقر نوبخت در نشست خبری سخنگوی دولت گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری تا رفع ابهامات درباره سند ۲۰۳۰ قرار شد هرآنچه مربوط به آن است در ایران متوقف شود.

وی افزود: آنچه درباره این موضوع غیرمعمول است این است که عده‌ای تلاش کردند آن را مصادره به مطلوب کنند و نکاتی را ترویج دادند که حقا نادرست است.

نوبخت اظهار کرد: ۲۰۳۰ یک قرارداد نیست که نیاز به امضای طرفین داشته باشد و هیچ امضایی از مقامات جمهوری پای آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه  این یک چارچوب عملی برای آموزش است و اجرای آن الزام‌آور نیستف گفت: در نشست آبان ۹۴ یونسکو هیچ کشوری جز ایران اشکالی در آن ندید و وزیر آموزش و پرورش این متن را قرائت کرد که در اسناد آنجا ثبت شد که «جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به بخش‌هایی از چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰ که به هر شکلی در تعارض با مقررات و اولویت‌های ملی، باورهای دینی و ارزش‌های فرهنگی جامعه ایرانی تفسیر و تعبیر شوند، نمی‌داند.»

سخنگوی دولت در واکنش به صحبت یک نماینده مجلس مبنی بر برداشت ۲۰ هزار میلیارد تومان از خزانه برای پرداخت یارانه در شب انتخابات توسط دولت، گفت: خدا به ما صبر و خویشتنداری عطا کند. این حرف دروغ است. اگر بگوییم شکایت می‌کنیم می‌گویند دولت ظرفیت ندارد. کاری نکنیم به نام اصولگرایی لطمه وارد شود.

وی گفت: دولت ماهانه ۳۴۰۰ میلیارد تومان کل پول یارانه‌ای است که می‌دهد که حدود ۳۱۰۰ میلیارد از محا افزایش قیمت‌ها و مابقی از ردیف بودجه متمرکز یارانه برداشت می‌شود. کل پولی که از ردیف بودجه خزانه برداشت شده پارسال ۱۱ هزار میلیارد بوده حالا چطور برای یک ماه  ۲۰ هزار میلیارد تومان از خزانه برداشت کرده‌ایم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه درباره سند ۲۰۳۰ نکاتی را ترویج دادند که حقا نادرست است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات