انتخابات، امنیت ایران را برابر تهدیدات دشمن واکسینه می‌کند

انتخابات، امنیت ایران را برابر تهدیدات دشمن واکسینه می‌کند
بازدید 179 زمان 2017/05/16 کد خبر 6926

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری مالی، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه توجیهی سر ناظران و ناظران انتخابات که …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری مالی، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه توجیهی سر ناظران و ناظران انتخابات که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد عنوان کرد: انتخابات و حضور گسترده مردم در صحنه، امنیت ایران را در برابر تهدیدات و طراحی‌های دشمن واکسینه می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره انتخابات شوراها افزود: با توجه به تعدد نامزدهای انتخاباتی شورا در قم که بیش از ۵۰۰ نفر هستند، وظیفه مجریان و ناظران دشوارتر می‌شود و باید روند انتخابات با دقت بیشتری پیگیری شود.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد برخی از قوانین انتخابات شوراها نیاز به اصلاح و بازنگری دارد که در دوره‌های بعدی باید مورد ارزیابی قرار بگیرد.

لاریجانی با ارائه پیشنهادی اظهار داشت: می‌توان در مجلس تصمیم گرفت که ائتلاف‌های انتخاباتی که در وزارت کشور ثبت شده‌اند، در مرحله نخست پذیرفته شود تا شمارش آراء تسهیل شود، سپس آراء مستقل مورد شمارش قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا برعهده مجلس است و در چند ماه اخیر درگیر امور انتخابات بودیم، در این زمینه لازم است جایگاه مشخص و درستی برای انتخابات شوراها در نظر گرفته شود تا کار برای مجریان و ناظران آسان تر شود.

رئیس قوه مقننه بیان کرد: بهره‌گیری از تجربیات گذشته در انتخابات پیش رو اهمیت زیادی دارد، همچنین استفاده از روش های جدید هم می تواند در انتخابات مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: قانون قبلی شوراها اختیارات بیشتری را تعریف می‌کرد، اما شورای نگهبان با توجه به مغایرتی که با قانون اساسی داشت، آن را نپذیرفت و وظایف و اختیارات شوراها را محدود به دریافت عوارض شهرداری و انتخاب شهرداران کرد که قابل قبول است.

لاریجانی یادآور شد: انتخاب نامزدهای کارآمد و صحت عمل مجریان و ناظران از بخش های مهم در برگزاری انتخابات است و باید توجه داشت که به گفته رهبر معظم انقلاب رأی مردم حق الناس بوده و باید از آن صیانت کرد.

وی تصریح کرد: ناظران انتخابات باید افرادی بی طرف باشند و حتی اگر به کاندیدایی متمایل می باشند نباید آن را اعمال کنند چرا که بی توجهی به این امر برخلاف قانون و شرع است.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:از شاخصه های دیگر ناظران صداقت و صحت عمل و آراستگی رفتار و عمل به قانون است مردم باید در روند انتخابات اعتماد شان به اعمال ناظران جلب شود.

وی خاطرنشان کرد:متاسفانه برخی از امور در کشور و بگومگوهای سیاسی به اعتماد عمومی لطمه وارد کرد و مردم را دل آزرده ساخت  باید تلاش شود این اعتماد تقویت شود تا طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب شاهد حضوری گسترده در انتخابات باشیم.

لاریجانی اظهار داشت:انتخاب پیش رو از حساسیت ویژه ای برخوردار است و همه کشورها به آن چشم دوخته اند که با توجه به آشفتگی های منطقه این انتخابات می تواند امنیت ما را در برابر تهدیدات واکسینه کند.

وی تصریح کرد:باید مردم را به فعل سیاسی و حضور در انتخابات تشویق کرد و خواست تا افراد دلسوز انقلاب در این حماسه شرکت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد:همه ما باید متعهد شویم که در آینده این کشور سهیم باشیم و در انتخاباتی عادلانه و رقابتی حضور می یابیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه انتخابات، امنیت ایران را برابر تهدیدات دشمن واکسینه می‌کند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات