طراحی خودروی ارتباطات و فرماندهی بحران در کشور

طراحی خودروی ارتباطات و فرماندهی بحران در کشور
بازدید 119 زمان 2017/05/17 کد خبر 6936

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، غفور راستین اظهار داشت: نخستین کارگروه تخصصی طراحی و تولید خودروی ارتباطات مراکز …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، غفور راستین اظهار داشت: نخستین کارگروه تخصصی طراحی و تولید خودروی ارتباطات مراکز اورژانس پیش‌بیمارستانی کشور، به میزبانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان به مدت دو روز در این شهر برگزار شد.

وی افزود: با توجه به اینکه مدیریت بحران و ابزار ارتباطات در بحران از مسائل بسیار مهم در پدافند غیرعامل محسوب می‌شود لذا سازمان اورژانس کشور، درصدد است، یک خودروی ارتباطات و فرماندهی بحران را به صورت متمرکز طراحی کند که این خودرو با ویژگی‌های فنی و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری یکپارچه به مراکز اورژانس ۱۱۵ استان‌های کشور ابلاغ شود.

مسئول اداره ارتباطات رادیویی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در این کارگروه،RFP خودروی مذکور نوشته شده و پس از تصویب و نهایی شدنِ طرح، به همراه بودجه مورد نیاز، در اختیار مراکز استان‌ها قرار می‌گیرد تا بر اساس استاندارد طراحی شده، نسبت به تولید خودرو اقدام کنند.

وی اعلام کرد: فعلا بخش خصوصی در پروسه طراحی و تولید این خودرو هیچ دخالتی ندارد و طراحی آن توسط متخصصان واحد ارتباطات اورژانس پیش‌بیمارستانی استان‌های کشور انجام می‌شود.

راستین افزود: پیش‌بینی ما این است که طی یکی دوماه آینده، در جلسات مستمر دیگری که تشکیل خواهیم داد، سایر مباحث باقیمانده بررسی شود تا به یک فایل نهایی دست یابیم.

وی تصریح کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی اصفهان، در سال ٩٣ نخستین خودروی ارتباطات و مدیریت بحران را بصورت کاملا بومی طراحی و تولید کرده است

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه طراحی خودروی ارتباطات و فرماندهی بحران در کشور

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات