ترامپ عازم عربستان سعودی شد

ترامپ عازم عربستان سعودی شد
بازدید 130 زمان 2017/05/20 کد خبر 6984

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری می، «دونالد ترامپ» در اولین سفر خارجی خود در مقام رئیس جمهوری آمریکا، جمعه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری می، «دونالد ترامپ» در اولین سفر خارجی خود در مقام رئیس جمهوری آمریکا، جمعه عازم عربستان سعودی شد.

ترامپ طی این سفر دو روزه در ریاض، علاوه بر دیدار با مقام‌های عربستان سعودی، در مراسم بازگشایی یک مرکز ضدتروریسم حضور خواهد یافت.

شرکت در نشست درباره توییتر و دیدار با شماری از رهبران کشورهای عرب و مسلمانان از جمله دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهوری آمریکا در این سفر خواهد بود. یکی از این برنامه‌ها نشستی بین‌المللی با عنوان «اجلاس آمریکایی اسلامی عربی» است.

ترامپ عازم عربستان سعودی شد

طبق این گزارش، دونالد ترامپ در سخنرانی خود تلاش می‌کند ادبیاتی را به کار ببرد که متفاوت با ادبیات دوران مبارزات انتخاباتی اوست و از آن به ادبیات «ضد اسلامی» تعبیر می‌شد، گرچه ترامپ اتهام ضدیت با اسلام را رد کرده است.

وی همچنین در این سخنرانی از پرداختن به دموکراسی و حقوق بشر نیز پرهیز می‌کند.

وی همچنین در سخنرانی خود رهبران مسلمانان را تشویق می‌کند که «تروریست‌ها» را به مساجد و عبادتگاه‌های خود راه ندهند.

گزارش‌ها عنوان می‌کند که رئیس جمهور آمریکا نشستی نیز با رهبران ۶ کشور شورای همکاری خلیج‌فارس خواهد داشت.

رئیس‌جمهوری آمریکا بعد دو روز اقامت در ریاض عازم سرزمین‌های اشغالی و سپس بلژیک، واتیکان و ایتالیا خواهد شد.

پیش از این وزیر خارجه آمریکا گفته بود که یکی از اهداف دونالد ترامپ از سفر به منطقه خاورمیانه ایجاد اتحاد علیه ایران است. آمریکا و شورای همکاری کشورهای خلیج‌فارس ایران را به تلاش برای بی‌ثبات کردن منطقه متهم می‌‌‌کنند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ترامپ عازم عربستان سعودی شد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات