کلاهبرداری از طریق ATM همچنان ادامه دارد!

کلاهبرداری از طریق ATM همچنان ادامه دارد!
بازدید 115 زمان 2017/05/20 کد خبر 6986

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان از دستگیری یک نفر به اتهام ۴۵ فقره …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان از دستگیری یک نفر به اتهام ۴۵ فقره کلاهبرداری از طریق دستگاههای ATM در شهرستان سنندج خبر داد.

سرهنگ جعفر آژنگ در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت چند شهروند سنندجی مبنی بر کلاهبرداری از حساب عابر بانکی با استفاده از دستگاه‌های ATM، بلافاصله شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری در دستورکار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت. 

وی افزود: با انجام کار شبانه‌روزی ماموران، بالاخره یک متهم در شهرستان ملارد شناسایی و با اخذ نیابت قضائی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد. سرهنگ آژنگ در این راستا به کشف چندین فقره کارت عابر بانک از متهم اشاره و اظهار کرد: این متهم در بازجویی‌های انجام شده به ارتکاب ۴۵ فقره کلاهبرداری از طریق دستگاه‌های خودپرداز سنندج اعتراف کرد که با شناسایی هر ۴۵ مالباخته، طرح دعوی در خصوص سابقه کلاهبرداری تنظیم شد.

این مقام انتظامی در تشریح شگرد متهم برای کلاهبرداری از طریق دستگاه‌های عابر بانک گفت: متهم با علم به پیش شماره‌های شهرهای مختلف اقدام به شماره‌گیری از استان‌ها کرده و در اولین تماس اظهار نموده که نماینده اپراتور همراه اول بوده و صاحب این خط تلفن، برنده جایزه نقدی و یا کمک هزینه سفر زیارتی شده است لذا جهت دریافت جایزه بایستی به یک دستگاه خودپرداز مراجعه کند، که بعد از حضور فرد در پای خودپرداز به روش تغییر منوی دستگاه به انگلیسی و… حساب شخصی وی را خالی می‌کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان تصریح کرد: با قرار ۲۰۰ میلیونی مقام قضائی، متهم به زندان منتقل شد تا در خصوص سوابق جرایم مشابه در دیگر استان‌ها تحقیق شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه کلاهبرداری از طریق ATM همچنان ادامه دارد!

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات