انتقال اینجرلیک به اردن محتمل و شدنی است

انتقال اینجرلیک به اردن محتمل و شدنی است
بازدید 117 زمان 2017/05/20 کد خبر 7008

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «اورزلا فون در لاین» وزیر دفاع آلمان با اشاره به ممنوعیت اعمال شده …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «اورزلا فون در لاین» وزیر دفاع آلمان با اشاره به ممنوعیت اعمال شده از سوی دولت ترکیه در بازدید نمایندگان پارلمان این کشور از پایگاه هوایی اینجرلیک اظهار داشت: ارتش آلمان می تواند گزینه اردن را برای انتقال پایگاه هوایی اینجرلیک جدی تلقی کرده و مراحل آن را در دستور کار قرار دهد. 
وزیر دفاع آلمان پس از بازدید روز گذشته خود از پایگاهی در اردن که می تواند مورد مناسبی برای استقرار پایگاه اینجرلیک به شمار آید همچنین گفت: ارتش آلمان باید برای تحقق اهداف خود در راستای مقابله با تروریسم و داعش هر راهی را امتحان کند. 

فون در لاین در ادامه تاکید کرد: ارتش آلمان پیش از آغاز مراحل انتخاب باید تدابیر امنیتی در این خصوص را به خوبی و با دقت در نظر بگیرد. 

گفتنی است شماری از نمایندگان کمیسیون دفاع پارلمان آلمان قرار بود روز سه شنبه از پایگاه هوایی اینجرلیک واقع در ترکیه بازدید به عمل آورند که این امر با مخالفت آنکارا روبرو شد. 

در عین حال «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان خواستار تغییر رویکرد دولت آنکارا در این باره شد. 

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه انتقال اینجرلیک به اردن محتمل و شدنی است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات