پادشاه عربستان: نظام ایران رأس تروریسم جهانی را تشکیل می‌دهد

پادشاه عربستان: نظام ایران رأس تروریسم جهانی را تشکیل می‌دهد
بازدید 121 زمان 2017/05/22 کد خبر 7062

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، “سلمان بن عبدالعزیز” پادشاه عربستان در افتتاحیه نشست سران کشورهای عربی، اسلامی و …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، “سلمان بن عبدالعزیز” پادشاه عربستان در افتتاحیه نشست سران کشورهای عربی، اسلامی و آمریکا طی سخنانی گفت که این نشستی تاریخی به شمار می‌آید.

وی افزود: کشورهای شرکت کننده در این نشست شریک مهم در مبارزه با تروریسم هستند و مشارکت ترامپ در این نشست دلیل بر اهتمام واشنگتن به این منطقه است.

پادشاه عربستان در ادامه سخنانش گفت: نظام ایران رأس تروریسم جهانی را تشکیل می‌دهد.

سلمان اضافه کرد: برخی از کسانی که به اسلام منتسب هستند باعث تخریب چهره آن شده‌اند این در حالی است که اسلام دین صلح، همزیستی و تسامح است و اسلام کشتن انسان بیگناه را کشتن یک جامعه می‌داند.

وی افزود: تقسیم‌بندی ملت‌ها بر  اساس دینی و طائفه‌ای را رد می‌کنیم. نظام ایران، حزب‌الله و حوثی‌ها و داعش و القاعده شبیه یکدیگر هستند.

پادشاه عربستان در ادامه سخنرانی خود در این نشست گفت: ما در مقابله با تروریست‌ها به پیروزی رسیدیم و بر عزم خود در پیروز شدن بر داعش و تمامی گروه‌های تروریستی تأکید داریم.

سلمان گفت: آغاز فعالیت مرکز جهانی مبارزه با تروریسم را اعلام می‌کنیم و پیروز شدن بر تروریسم فقط با مقابله با آن حاصل نمی‌شود.

پادشاه عربستان در ادامه سخنان ضدایرانی خود در کنفرانس ریاض گفت: تروریسم را پس از انقلاب (امام) خمینی در ایران شناختیم.

وی گفت: کشورهای حاشیه خلیج (فارس) توافقنامه تاریخی با واشنگتن برای هدف قرار دادن تأمین کنندگان مالی تروریسم امضا کردند.

سلمان به موضوعات جهان اسلام نیز اشاره کرد و گفت: حل موضوع فلسطین خواسته‌ای عادلانه و ضروری بوده و خواستار حل بحران سوریه بر اساس خواسته‌های ملت سوریه و وحدت اراضی این کشور هستیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه پادشاه عربستان: نظام ایران رأس تروریسم جهانی را تشکیل می‌دهد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات