ترامپ: در ایران همچنان شعار مرگ بر آمریکا و نابودی اسرائیل سر داده می‌شود

ترامپ: در ایران همچنان شعار مرگ بر آمریکا و نابودی اسرائیل سر داده می‌شود
بازدید 121 زمان 2017/05/22 کد خبر 7068

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که برای شرکت در کنفرانس کشورهای عربی، اسلامی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که برای شرکت در کنفرانس کشورهای عربی، اسلامی و آمریکا به ریاض سفر کرده است در آن به ایراد سخنرانی پرداخت.

ترامپ در این سخنرانی گفت: کلمات برای تعبیر بزرگی و عظمت عربستان گنجایش ندارند و ما امروز فصل جدیدی از روابط را میان آمریکا و عربستان آغاز کردیم.

وی گفت: هدف من تقویت روابط با کشورهای مختلف با هدف تحقق صلح بوده و به‌دنبال ایجاد صلح و امنیت در خاورمیانه و کل جهان  هستیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنانش گفت: نشست‌های من با مقامات عربستان به ایجاد تعهد در همکاری عمیق میان دو کشور و همچنین تشکیل اتحاد برای حل بحران‌های خاورمیانه و تمام جهان منتهی شد.

ترامپ اضافه کرد: این نشست سرآغازی برای صلح در خاورمیانه خواهد بود و مرکز مبارزه با تروریسم، اعلامی آشکار به کشورهای اسلامی برای ایفای نقش در مبارزه با تروریسم است.

وی گفت: اکثر قربانیان تروریسم شهروندان عادی بوده و ۹۵ درصد از قربانیان تروریسم نیز مسلمان هستند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی خود در نشست ریاض گفت: باید گروه‌های تروریستی نظیر داعش، حزب‌الله، القاعده و حماس را تحت پیگرد قرار دهیم و عدم‌مقابله با تروریسم باعث انتشار گسترده آن خواهد شد.

وی افزود: مبارزه با تروریسم، مبارزه علیه دین نبوده بلکه مقابله با جرم است. مبارزه با تروریسم جنگ میان خیر و شر بوده و باید همگی در مقابله با تروریسم متحد باشیم.

رئیس جمهور آمریکا در بخشی از سخنان گفت: توافقنامه‌هایی که میان آمریکا و عربستان به امضا رسید ایجاد هزاران فرصت شغلی را تضمین می‌کند.

وی گفت: عربستان سرزمین مقدس‌ترین مکان‌هاست و مسیر مبارزه با تروریسم از این سرزمین مقدس آغاز می‌شود و ما به‌دنبال صلح و نه جنگ هستیم.

ترامپ اضافه کرد: عربستان و ائتلاف منطقه‌ای اقدام بزرگی علیه شورشیان در یمن انجام دادند.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد: حزب‌الله سازمانی تروریستی بوده و باید برای جلوگیری از کشته شدن بی‌گناهان از هر طائفه‌ای کنار یکدیگر قرار بگیریم.

ترامپ در ادامه سخنرانی خود گفت: همه در منطقه خاورمیانه باید از زندگی باکرامت و مساوی بهره‌مند باشند و از رهبران دینی می‌خواهم که در توضیح افکار اشتباه تروریستی مشارکت داشته باشند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی خود به سخنان ضدایرانی پرداخت و گفت: نظام ایران مسئول بی‌ثباتی در خاورمیانه بوده و نظام این کشور تسلیحات سازمان‌های تروریستی را تأمین می‌کند.

وی افزود: نظام بشار اسد به‌کمک ایران توانست علیه مردم خود مرتکب جنایت شود و ملت ایران به‌دلیل تلاش رهبران این کشور در مسیر تروریسم در یأس به سر می‌برند.

ترامپ گفت: ایران باید میان انزوا یا وارد شدن به جامعه بین الملل یکی را انتخاب کند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی خود در نشست ریاض گفت: باید جلوی ایران در تأمین مالی سازمان‌های تروریستی را بگیریم. ملت‌هایمان در انتظار پاسخ و اقدامات ما در زمینه صلح هستند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ترامپ: در ایران همچنان شعار مرگ بر آمریکا و نابودی اسرائیل سر داده می‌شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات