دیدار معاونان وزرای خارجه ایران و ترکیه/ گفت‌وگوی صریح درباره تنش‌های منطقه‌ای

دیدار معاونان وزرای خارجه ایران و ترکیه/ گفت‌وگوی صریح درباره تنش‌های منطقه‌ای
بازدید 121 زمان 2017/05/23 کد خبر 7108

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در چارچوب رایزنی‌های مستمر ایران و ترکیه پیرامون موضوعات منطقه‌ای، سدات اونال معاون …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در چارچوب رایزنی‌های مستمر ایران و ترکیه پیرامون موضوعات منطقه‌ای، سدات اونال معاون وزارت خارجه ترکیه که به تهران سفر کرده است با حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار جابری انصاری و اونال ضمن بررسی دستاوردها و موانع موجود در روند حل بحران سوریه، طی گفت‌وگویی صریح و صمیمی به بحث درباره دیگر مشکلات و تنش‌های موجود در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا و روش‌های حل مسالمت آمیز آن پرداختند.

حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورهای منطقه و تامین حقوق پیروان ادیان و مذاهب و قومیت‌های گوناگون و همچنین حل سیاسی بحران‌های جاری به موازات مبارزه موثر با تروریسم از محورهای این گفت‌وگوی مشترک بود.

طرفین در این دیدار همچنین بر لزوم گفت‌وگوهای منطقه‌ای برای حل مشکلات موجود، تقویت روند آستانه برای حل بحران سوریه و ادامه رایزنی‌های دوجانبه میان ایران و ترکیه تاکید کردند.


منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه دیدار معاونان وزرای خارجه ایران و ترکیه/ گفت‌وگوی صریح درباره تنش‌های منطقه‌ای

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات