تب کریمه در کهگیلویه و بویراحمد

تب کریمه در کهگیلویه و بویراحمد
بازدید 837 زمان 2017/05/29 کد خبر 7354

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، شاهرخ کُناری روز یکشنبه در نشست «بیوتروریسم» کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: پس از …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، شاهرخ کُناری روز یکشنبه در نشست «بیوتروریسم» کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: پس از مکاتبه با مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان بازدیدهایی از تأسیسات آب آشامیدنی شهر مادوان و روستاهای مهریان و بلهزار انجام و چند بار نیز نمونه آزمایش گرفته شد.
وی افزود که مشخص شد هیچ‌گونه آلودگی سمی در آب آشامیدنی شهر مادوان و روستاهای مهریان و بلهزار شهرستان بویراحمد وجود نداشته است.
مدیرکل پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مخازن آب شهرها و روستاهای استان با روش‌هایی از جمله گشت‌های مستمر، استقرار نگهبان و یا دیوارکشی حفاظت شده تا از بروز آلودگی احتمالی و یا هرگونه مشکل دیگر جلوگیری شود.
کناری عنوان کرد که سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل دامپزشکی و دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با فروشندگان گوشت دام که به‌صورت غیرمجاز و خارج از کشتارگاه ذبح شده باشد برخورد جدی کرده و در راستای تأمین امنیت غذایی مردم اجازه عرضه آن را ندهند.
مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت که تاکنون موردی از بیماری تب کریمه کنگو در این استان مشاهده و یا گزارش نشده است.
عبدالله بهمنش اظهار داشت: هر چند که تب کریمه کنگو خطرناک و کشنده است اما می‌توان با فریز کردن گوشت دام ذبح شده و نگهداری آن به مدت ۴۸ ساعت در دمای زیر صفر درجه سانتی‌گراد ویروس این بیماری را از بین برده و بی‌اثر کرد.
وی افزود که ویروس این بیماری از طریق «کَنه» به دام منتقل شده و جزء بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است.
بهمنش بیان کرد: این بیماری در برخی استان‌های همجوار کهگیلویه و بویراحمد مشاهده شده و تعدادی تلفات انسانی نیز داشته که باید بیش از پیش مراقب بود و تمهیدات لازم را اندیشید.
وی عنوان کرد که از جمله این تمهیدات می‌توان به مصرف نکردن گوشت دام ذبح شده به‌صورت غیرمجاز و خارج از کشتارگاه اشاره کرد.
بهمنش ابراز داشت: تخلفات بهداشتی به دلیل حساس بودن موضوع و ارتباط مستقیم با سلامت و جان انسان‌ها باید در کمترین زمان ممکن و بدون اطاله دادرسی در مراجع قضایی کهگیلویه و بویراحمد بررسی و احکام لازم صادر شود.
به گزارش ایرنا، «بیوتروریسم» شامل انتشار عمدی عوامل بیولوژیک از جمله باکتری‌ها، ویروس‌ها و یا سموم توسط دشمن است که با هدف به مخاطره انداختن سلامت و جان انسان‌ها انجام می‌شود.
منبع : پایداری ملی

 • عنوان خبر :

  تب کریمه در کهگیلویه و بویراحمد

 • کد خبر :

  7354

 • نوع حادثه :

  طبیعی

 • زمان وقوع :

  سال 1396

 • شهر :

  کهگیلویه و بویراحمد

 • سختی حادثه :

  پایین

 • تعداد تلفات جانی :

  صفر

 • زیرساخت تحت تاثیر قرار گرفت :

  زیرساخت بهداشت و درمان، پدافندغیرعامل


خبر های مشابه تب کریمه در کهگیلویه و بویراحمد

رزمایش دامپزشکی علیه بیماری شاربن در خراسان جنوبی برگزار می شود

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، محمد سهرابی مسئول پدافند غیرعامل دامپزشکی استان با اعلام این خبر افزود: اداره کل دامپزشکی استان …

آخرین اخبار و مقالات