وزیر اماراتی :کشورهای حوزه خلیج فارس با بحران شدیدی روبه رو هستند

وزیر اماراتی :کشورهای حوزه خلیج فارس با بحران شدیدی روبه رو هستند
بازدید 87 زمان 2017/05/29 کد خبر 7394

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، قرقاش در توئیت خود بدون نام بردن از شخص یا کشوری نوشت: کشورهای …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، قرقاش در توئیت خود بدون نام بردن از شخص یا کشوری نوشت: کشورهای شورای همکاری با بحران شدید و فتنه جدیدی روبه رو هستند که در درونش خطر بزرگی به همراه دارد و دفع این فتنه نیازمند تغییر رفتار، اعتماد سازی و بازگردان مقبولیت است. 

وی بدون اشاره مستقیم به بلند پروازی های برخی کشورهای عربی افزود: در بحبوحه بحران های کنونی منطقه و خطرهای پیرامونی که ما را فرا گرفته است، ما خواستار یکپارچکی و اتحاد هستیم. 

راه درست با صراحت، مقبولیت و اعتماد سازی به دست می آید. وضعیت و ثبات ما از طریق وحدت و درستی رویکرد حاصل می شود. ما در شرایطی مانند حباب فریبنده ای زندگی نمی کنیم که تهدیدات آن تنها متوجه کشور دوست و همسایه ما باشد، اگر خطری باشد، همه ما را تهدید می کند؛ امنیت ما به هم مرتبط و متصل و آینده ما به هم گره خورده است. 

قرقاش ادامه داد: راه حل بحران ایجاد شده میان یک کشور دوست با سایر کشورهای دوست، صداقت داشتن در نیت ها، پایبندی به تعهدات و تغییر سلوکی است که باعث ایجاد ضرر می شود و صفحه جدیدی را باز می کند که بازگشت از آن ممکن نیست.

بر اساس این گزارش، اقدامات اخیر قطر برای نزدیک شدن به ایران از جمله تماس تلفنی امیر قطر با رئیس جمهوری کشورمان و تاکید دو طرف برای داشتن روابط استوار، تنش های شدیدی میان دوحه با عربستان و امارات ایجاد کرده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه وزیر اماراتی :کشورهای حوزه خلیج فارس با بحران شدیدی روبه رو هستند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات