ترس از ایران توجیهی ندارد

ترس از ایران توجیهی ندارد
بازدید 114 زمان 2017/05/30 کد خبر 7422

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  ‌ابراهیم الجعفری تاکید کرد: هیچ نیروی نظامی ایران در این کشور حضور ندارد …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  ‌ابراهیم الجعفری تاکید کرد: هیچ نیروی نظامی ایران در این کشور حضور ندارد و عراق وارد «محورهای مشکوک» نخواهد شد ضمن آنکه هراس از ایران هیچ توجیهی ندارد.  
 
الجعفری در اظهاراتی در جمع خبرنگاران که وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای آن را منتشر کرد، گفت :« موضع عراق در خصوص برقراری رابطه با همه کشورهای جهان ثابت است. عراق به وارد نشدن در محورهای سیاسی و منازعات پایبند است و هر گونه اقدامی که موجب برهم زدن امنیت و ثبات در منطقه شود رد می کند.

عراق به حمایت همه کشورهای دوست برای تقویت ثبات در منطقه و ایجاد فضایی مناسب و دوستانه چشم دوخته است. ما همواره به ایجاد روابط خوب با همه کشورها به دور از دخالتهای خارجی نیاز داشته ایم.»  
 
وی افزود: ایران بخشی از غرب آسیا است و امیدواریم فضای مناسب برای روابط نزدیک با این کشور ایجاد شود.  
 
وزیر امور خارجه عراق اضافه کرد:« اظهارات تنش زایی که بر ضد ایران شنیده ام معتقدم اقدامی شکست خورده است و توصیه من به برادرانم این است که به این مسائل ساختگی که نتیجه ای ندارد و با گذشت زمان از بین خواهد رفت دل خوش نکنند. این ملتها و دولتهای قوی و متحد هستند که باقی می مانند.»  
 
وی تاکید کرد:« ترس از ایران هیچ توجیهی ندارد.»

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ترس از ایران توجیهی ندارد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات