سعودی‌ها قرار داد تسلیحاتی با ترکیه را لغو کردند

سعودی‌ها قرار داد تسلیحاتی با ترکیه را لغو کردند
بازدید 108 زمان 2017/05/30 کد خبر 7428

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  روزنامه حریت چاپ ترکیه روز دوشنبه نوشت: عربستان بزرگترین توافق تسلیحاتی خود با …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  روزنامه حریت چاپ ترکیه روز دوشنبه نوشت: عربستان بزرگترین توافق تسلیحاتی خود با ترکیه را لغو کرد.
حریت افزود: عربستان از ترکیه درخواست کرده بود که ۴ کشتی جنگی برایش بسازد ولی پس از امضای قرارداد تسلیحاتی اخیر با آمریکا از خواسته خود صرف نظر کرد.

این روزنامه ترک نوشت: صرف نظر کردن عربستان از توافق تسلیحاتی خود حدود ۲ میلیارد دلار به صنعت کشتی سازی ترکیه ضرر زده است.

عربستان پس از سال ۲۰۱۵ که روابطش با ترکیه به سرعت بهبود یافت و شورای همکاری راهبردی تشکیل دادند، از آنکارا درخواست ساخت ۴ کشتی جنگی کرده بود.

حریت اعلام کرد: ترکیه امید زیادی به توافق تسلیحاتی خود با عربستان بسته بود تا بتواند سطح همکاری اقتصادی خود با سعودی ها را افزایش دهد و سرانجام پای خود را به بازار کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس باز کند.

به گزارش العالم، عربستان یکی از مهمترین شرکای تجاری ترکیه است و حجم مبادلات تجاری آنها از یک میلیارد دلار در سال ۲۰۰۴ به ۵ / ۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ رسید.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه سعودی‌ها قرار داد تسلیحاتی با ترکیه را لغو کردند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات