دیلی‌صباح: حملات اخیر پژاک نتیجه سیاست جدید ضدایرانی ترامپ است

دیلی‌صباح: حملات اخیر پژاک نتیجه سیاست جدید ضدایرانی ترامپ است
بازدید 89 زمان 2017/05/30 کد خبر 7430

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، کارشناسان می‌گویند که حمله روز شنبه گروه تروریستی «پژاک» به نیروهای مرزی ایران …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، کارشناسان می‌گویند که حمله روز شنبه گروه تروریستی «پژاک» به نیروهای مرزی ایران احتمالاً انعکاس سیاست جدید آمریکا در منطقه است که برای تشکیل ائتلاف کشورهای خلیج‌فارس علیه ایران طراحی شده است.

روزنامه ترکیه‌ای «دیلی صباح» در این خصوص گزارش کرد، حمله پژاک به سربازان ایران در مرز ترکیه-ایران به کشته شدن دو نظامی ایرانی و زخمی شدن هفت نفر دیگر منجر شد.

این گزارش سپس ادامه داد، اگرچه پژاک مدت‌ها است که در منطقه غیرفعال است اما از سرگیری حملات این گروه که نیروهای امنیتی ایران را هدف قرار داده‌اند با سیاست‌های جدید آمریکا در منطقه تحت دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا ارتباط دارد.

یکی از روزنامه‌نگاران ترکیه‌ای که بر تحولات منطقه تمرکز دارد، می‌گوید که واشنگتن گروه تروریستی «پ ک ک» را وادار کرده است که بین آمریکا و ایران یک گزینه را انتخاب کند.

این کارشناس ادامه داد، پژاک در دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» به فعالیت‌های خود پایان داد و با روی کار آمدن ترامپ، آمریکا، پ‌ک‌ک را وادار کرده که یک گزینه را انتخاب کند.

«احمد اوزل» یکی دیگر از کارشناسان اندیشکده ترکیه‌ای مرکز مطالعات ایران با اشاره به سفر اخیر ترامپ به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان و تقاضای تشکیل ائتلاف علیه ایران در منطقه گفت که این حملات اخیر پژاک احتمالاً با روابط حسنه آمریکا با کشورهای عربی خلیج‌فارس علیه ایران ارتباط دارد.

گروه تروریستی پژاک در سال ۲۰۱۱ به صورت یکجانبه به تمامی عملیات‌های مسلحانه خود پایان داد و اعلام آتش‌بس کرد. «عبدالله اوجالان» رهبر گروه تروریستی «پ ک ک» در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی «زلال» عراق در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که «من همانطور که پژاک را بنیان نهادم، حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) را نیز بنیان نهادم».

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه دیلی‌صباح: حملات اخیر پژاک نتیجه سیاست جدید ضدایرانی ترامپ است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات