کارگاه‌ و کلاس‌های آموزشی برای شهروندان در خصوص تهدیدات جرائم سایبری

کارگاه‌ و کلاس‌های آموزشی برای شهروندان در خصوص تهدیدات جرائم سایبری
بازدید 110 زمان 2017/05/30 کد خبر 7434

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم علی نیک‌نفس ضمن قبولی طاعات و …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم علی نیک‌نفس ضمن قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران عزیز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مهر سال ۹۱ که فرمودند، رایانه و فضای مجازی که الان در اختیار شماست اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، می‌توانید یک حرف درست خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمی‌شناسید‌، برسانید‌. 

این فرصت فوق العاده‌ای است مبادا این فرصت ضایع شود‌. اگر ضایع شد‌، خدای متعال از من و شما در روز قیامت سوال خواهد کرد، اظهار کرد: از برنامه‌های امسال پلیس فتا در خصوص مباحث پیشگیری از جرائم سایبری حضور در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است که تلاش دارد با برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی متفاوت شهروندان را با تهدیدات و فرصت‌های این فضا آشنا نماید.

وی با بیان اینکه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق و زندگی» برگزار می‌شود، افزود: در این راستا هر روز کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی  آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی، راهکارهای مقابله با جرائم سایبری در حوز‌ه‌های اخلاقی و اقتصادی، آموزش تنظیمات امنیتی در ابزارهای دیجیتال و انجام تنظیمات امنیتی در گوشی‌های تلفن همراه را توسط کارشناسان خود  برگزار می‌کند.

سرهنگ نیک‌نفس با اشاره به اینکه خطر کنونی فضای مجازی یا اینترنت از خطراتی که در بیرون از خانه فرزندان ما را تهدید می‌کند بیشتر است، ادامه داد: همچنین کارشناسان پلیس فتا در غرفه پلیس فتا پاسخگوی سوالات شهروندان هستند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا در ادامه گفت: در راستای حمایت از محصولات داخلی و توسعه تولیدات بومی در حوزه امنیت سایبری و ترویج فرهنگ ارتقاء امنیت اطلاعات کاربران فضای مجازی و استفاده کاربران از آنتی ویروس‌های معتبر و دارای سریال به جای آنتی ویروس‌های کرک شده به برگزیدگان کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی برگزار شده آنتی ویروس معتبری با سریال یک ساله اهدا می‌نماید.

وی ادامه داد: همچنین به شرکت کنندگان در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی نیز آنتی ویروس معتبر با سریال دو ماهه در دو نسخه دسکتاپ و اندرویدی اهدا می‌گردد. 

شایان ذکر است بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق و زندگی» ٨ تا ٢٦ خردادماه سال جاری (همزمان با دوم تا بیست و یکم ماه مبارک رمضان) در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزاری می‌گردد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه کارگاه‌ و کلاس‌های آموزشی برای شهروندان در خصوص تهدیدات جرائم سایبری

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات