فضای مجازی کانون انتشار بیشترین اخبار جعلی و کذب است

فضای مجازی کانون انتشار بیشترین اخبار جعلی و کذب است
بازدید 121 زمان 2017/05/31 کد خبر 7442

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سروان صاحبکاران با اشاره به لزوم رعایت قانون و مقررات به ویژه در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سروان صاحبکاران با اشاره به لزوم رعایت قانون و مقررات به ویژه در حوزه انتشار مطلب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اظهار کرد: جريان سازان و سودجویان در همه حوزه‌ها اعم از حوزه‌های سياسي، فرهنگي، اجتماعي، امنيتي و اقتصادی به صورت سازمان یافته، از اینترنت در گسترش بحران سازي، تهييج افکار عمومي، راه اندازي جنگ رواني و اطلاع رساني دروغين و فضاسازي اغواگرانه بهره‌برداري مي‌نمايند.

وی گفت: در سال‌های اخیر فضای مجازی کانون انتشار بیشترین اخبار جعلی و کذب بوده به طوری که افراد بدون اطلاع از قوانین موجود و بدون در نظر گرفتن تبعات انتشار یک خبر  خلاف واقع یا جعلی اقدام به بارگذاری محتوا در بستر اینترنت می‌نمایند.

سروان صاحبکاران با اشاره به انتشار  اخبار فراخوان‌ها وتجمعات در پایگاه‌های اینترنتی نامعتبر و پذیرش آن از سوی برخی شهروندان یادآور شد: برگزاری تجمع های غیرقانونی برای شهروندان نیز ایجاد دردسر و مشکل می‌کند‌.

این مقام انتظامی افزود: برگزاری هرگونه تجمع بدون اخذ مجوز و طی شدن مراحل قانونی تخلف بوده و براساس قانون با متخلفان برخورد می‌شود لذا شهروندان به استناد اخبار کذب منتشر شده در فضای مجازی در دام طراحان و گردانندگان معلوم الحال و مجهول الهویه  این کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات  قرارنگیرند.

سروان صاحبکاران در پایان گفت: دعوت به تجمعات غیر قانونی در شبکه‌های اجتماعی که موجب سلب آرامش و آسایش شهروندان و بر هم زننده نظم و امنیت جامعه است جرم بوده و پلیس با منتشر کنندگان این گونه اخبار کذب و فراخوان‌های غیر قانونی در فضای مجازی برابر قانون رفتار می‌نماید.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه فضای مجازی کانون انتشار بیشترین اخبار جعلی و کذب است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات