انفجار در نزدیکی سفارتخانه های خارجی در کابل/ ۶۰ کشته و ۷۰ زخمی

انفجار در نزدیکی سفارتخانه های خارجی در کابل/ ۶۰ کشته و ۷۰ زخمی
بازدید 126 زمان 2017/05/31 کد خبر 7456

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، صبح امروز انفجاری مهیب که گفته می شود در نزدیکی سفارتخانه های خارجی در کابل صورت …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، صبح امروز انفجاری مهیب که گفته می شود در نزدیکی سفارتخانه های خارجی در کابل صورت گرفته است، بار دیگر این شهر را لرزاند.
این انفجار ساعت ۸:۱۲ در نزدیکی چهار راه زنبق و در منطقه دیپلمات نشین «وزیر اکبرخان» کابل رخ داده است. به گفته شاهدان عینی این حادثه در اثر انفجار یک ماشین بمبگذاری شده به وقوع پیوسته و بر اثر آن دستکم ۶۰ نفر کشته و ۷۰ نفر دیگر زخمی شدند.
این حمله انتحاری در نزدیک وزارت امور خارجه افغانستان و سفارت‌های جمهوری اسلامی ایران، آلمان و ژاپن وشرکت «روشن» و مرکز تلویزیون افغانستان رخ داد و به حدی سنگین بود که صدای آن در بسیاری از بخش‌های شهر کابل شنیده شد.
هنوز جزئیات بیشتری از این واقعه و تلفات احتمالی آن در دست نیست. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در کابل اعلام کرد وقوع انفجار قوی نزدیک دفتر این خبرگزاری در کابل سبب شکستن شیشه های دفتر و شوک خبرنگار خبرگزاری شده است. همچنین موج انفجار باعث شده خبرنگار صدا و سیما قادر به راه رفتن نباشد.
منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه انفجار در نزدیکی سفارتخانه های خارجی در کابل/ ۶۰ کشته و ۷۰ زخمی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات