اظهارات ضد ایرانی معاون وزیر خارجه آمریکا

اظهارات ضد ایرانی معاون وزیر خارجه آمریکا
بازدید 184 زمان 2017/06/01 کد خبر 7531

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه و سفیر پیشین این کشور در عراق در جریان نشست …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه و سفیر پیشین این کشور در عراق در جریان نشست رسانه ای امروز خود که در محل وزارت خارجه آمریکا برگزار شد، در خصوص اوضاع و مسائل خاورمیانه به اظهار نظر پرداخت.
«استوارت جونز» در ابتدا با اشاره به قرارداد تسلیحاتی ۱۹۰ میلیارد دلاری کشورش که به تازگی با عربستان سعودی منعقد شده است، گفت: امنیت، تجارت و تعامل فرهنگی، آمریکا و عربستان را به هم وصل می‌کند.
وی همچنین در ادامه سخنان خود گفت که برخی از مفاد قرارداد تسلیحاتی از جمله قرارداد فروش بالگردهای عقاب سیاه از پیش قطعی شده بود و در این سفر تنها به صورت تشریفاتی به امضا رسید.
معاون وزیر خارجه آمریکا از برگزاری نشست سال آینده کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در آمریکا جهت بررسی روند اجرای مقابله با تروریسم خبر داد.
وی در ادامه سخنان خود در خصوص همکاری های آینده نظامی و امنیتی با عربستان سعودی مدعی شد: به دنبال همکاری با عربستان سعودی بر سر تامین امنیت مرزهای این کشور و همچنین تامین امنیت منطقه و مقابله با نفوذ مخرب ایران هستیم.
جونز بار دیگر نسبت به نفوذ ایران در سوریه ابراز نگرانی کرده و مدعی شد: فکر می‌کنم می‌توانیم با همکاری عربستان و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس گام های بلندی در راستای مبارزه با تروریسم برداریم.
این دیپلمات آمریکایی ادعا کرد: ایران منشاء افراطی گری و تهدیدات تروریستی است!
منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه اظهارات ضد ایرانی معاون وزیر خارجه آمریکا

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات