ضرورت تدوین دستورکاری درکمیسیون امنیت ملی برای مقابله به مثل با تهدیدات آمریکایی‌ها

ضرورت تدوین دستورکاری درکمیسیون امنیت ملی برای مقابله به مثل با تهدیدات آمریکایی‌ها
بازدید 100 زمان 2017/06/06 کد خبر 7644

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملحشمت الله فلاحت پیشه  با اشاره به تشکیل مرکز ویژه برای جاسوسی از ایران توسط سازمان (سیا) …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملحشمت الله فلاحت پیشه  با اشاره به تشکیل مرکز ویژه برای جاسوسی از ایران توسط سازمان (سیا) اظهار کرد: هیچگاه دفتر مربوط به ایران در سازمان سیا آمریکا تعطیل نشده است و ماموریتش هم کم نشده است.
 
وی ادامه داد: سازمان سیا همواره در قالب سیاست‌های سخت جمهوریخواهان و سیاست‌های نرم دموکراتها، برنامه‌های اطلاعاتی ضد ایرانی را در پیش گرفته است، لذا هیچگاه دفتر ایران در این سازمان هیچگاه تعطیل نشده است.

نماینده اسلام آباد غرب تصریح کرد: اعلام این موضوع به عنوان اعلام جنگ روانی است که در قالب سیاست‌های جدید ترامپ مطرح می‌شود، ترامپ اساس سیاستش به این صورت است که یکسری تهدید‌ها و جنگهای روانی رامطرح می‌کند و بعد بدنبال امتیازگیری از کشورهایی است که هدف تهدید قرار گرفته اند.

فلاحت پیشه یادآور شد: به عنوان مثال در قبال چین تهدید نظامی و تهدید به دستکاری راهبردهای نظامی و منطقه‌ای را مطرح می‌کند، ولی به دنبال تغییر موافقت نامه‌های تجاری است و در قبال موضوع حمایت از اقلیم هم می‌بینیم مسئله خروج را مطرح می‌کند، اما سه سال فرصت می‌گیرند تا برای کم کردن تعهداتشان مذاکره کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: در قبال ایران هم در قالب یک سیاست اعلامی قصد دارند القا کنند ایران در قلمرو ماموریت اطلاعاتی آمریکا قرار گرفته است و بعد ازآن از ایران امتیاز سیاسی بگیرند که من اعتقاد دارم این ناشی از ناپختگی آمریکاییهاست، چون هنوز نمی‌دانند که ایرانی‌ها تمام راههایی که جمهوریخواهان و دموکرات‌ها و تمام طیف‌های افراطی شان رفته اندرا تجربه کرده ایم و الگوهای مقابله با آن را هم بخوبی می‌دانیم.

وی درباره اقدامات کمیسیون امنیت ملی دربرابر اظهارنظرات و اقدامات آمریکایی‌ها دربرابر ایران گفت: کمیسیون باید دستورکاری را در سال دومش تعریف کند که طبق آن به تناسب برنامه‌ها و راهبردهایی که طرف آمریکایی در قبال ایران شکل می‌دهد، در حوزه‌های نظارتی و قانونگذاری اقدام و عمل کند، زیرا اصل مقابله به مثل و پیشگیری از تهدیدات از اصول بین المللی پذیرفته شده امروز دنیا است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ضرورت تدوین دستورکاری درکمیسیون امنیت ملی برای مقابله به مثل با تهدیدات آمریکایی‌ها

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات