قانون جدید امنیت سایبری برای حفاظت بهتر از اطلاعات شخصی

قانون جدید امنیت سایبری برای حفاظت بهتر از اطلاعات شخصی
بازدید 85 زمان 2017/06/06 کد خبر 7658

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، چندی پیش، قانونی در چین وضع شد که در حوزه خود، به عنوان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، چندی پیش، قانونی در چین وضع شد که در حوزه خود، به عنوان اولین قانون شناخته می‌شود و در پی آن است که با منع سوءاستفاده از ارائه دهندگان خدمات آنلاین، از اطلاعات کاربران آنلاین محافظت نماید.
این قانون جدید که در نوامبر سال گذشته در مجلس این کشور تصویب گردید، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی یا آی.اس.پی‌ها را از جمع‌آوری و فروش اطلاعات شخصی کاربران که با خدمات آنها ارتباطی ندارد، منع کرده است. 

از رایورز به نقل از زد.دی.نت، کارمندان مدیریت امنیت سایبری نیز بر طبق این قانون، می‌بایست از اطلاعات به دست آمده محافظت نمایند و از فروش و نشر این اطلاعات خودداری کنند.
علاوه بر این موارد، دیوان عالی و دادستانی عالی کشور نیز تصریح کرده‌اند که کسانی که به صورت غیرقانونی بیش از ۵۰ مورد از اطلاعات شخصی را نگهداری کنند، بفروشند یا ارائه نمایند، به عنوان موارد شدید تلقی شده و محکوم به حبس خواهند شد.

در این مقررات همچنین جدید تلاش شده است که نظارت و ذخیره داده‌ها برای شرکت‌هایی که در این کشور فعالیت می‌کنند نیز تقویت گردد.

ماده ۳۷ قانون امنیت سایبری تصریح کرده است که اطلاعات شخصی شهروندان و داده‌های مهم مربوط به کسب‌وکارها حین فعالیت‌هایشان در قلمرو جمهوری خلق چین، توسط اپراتورهای زیرساخت‌های اطلاعاتی حساس گردآوری می‌شود و باید در همان کشور چین نگهداری شود.

قانون جدید امنیت سایبری برای حفاظت بهتر از اطلاعات شخصی

البته به نظر کارشناسان، این ماده هنوز نتوانسته است اپراتورهای زیرساخت‌های اطلاعاتی حساس را به طور مشخص تعریف کند و صرفاً یک تعریف بسیار کلی از آنها ارائه داده و بیان داشته است که در صورتی که اطلاعات موجود در دست این اپراتورها، نابود گردد یا قابلیت خود را از دست بدهد یا داده‌ها به بیرون درز نماید، می‌تواند آسیب جدی به امنیت ملی، اقتصاد ملی و منافع عمومی وارد سازد.

بر اساس گزارش دلویت، زیرساخت‌های اطلاعاتی حساس را می‌توان به وب‌سایت‌ها، پلتفرم‌ها و کسب‌وکارهای تولیدی دسته‌بندی نمود. غیر از سازمان‌های مهمی که بر اقتصاد چین و معیشت مردم این کشور تأثیر می‌گذارند، وب‌سایت‌هایی که میانگین بازدید روزانه آنها بیش از یک میلیون در روز است نیز می‌توانند در زمره زیرساخت‌های اطلاعاتی حساس دسته‌بندی شوند.
 

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه قانون جدید امنیت سایبری برای حفاظت بهتر از اطلاعات شخصی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات