همکاری های مشترک ایران و فرانسه برای مبارزه با تروریسم ارتقاء می یابد/ تاکید بر توسعه و تقویت همه جانبه همکاری های تهران – پاریس

همکاری های مشترک ایران و فرانسه برای مبارزه با تروریسم ارتقاء می یابد/ تاکید بر توسعه و تقویت همه جانبه همکاری های تهران – پاریس
بازدید 111 زمان 2017/06/08 کد خبر 7737

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی چهارشنبه شب با قدردانی از تماس تلفنی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی چهارشنبه شب با قدردانی از تماس تلفنی “امانوئل مکرون” رییس جمهور فرانسه و اعلام همدردی دولت و ملت فرانسه با دولت و ملت ایران بویژه خانواده قربانیان حادثه تروریستی در تهران، تاکید کرد: این اقدام تروریستی که به شهادت شماری از هموطنان ایرانی انجامید، اراده دولت و ملت ایران را برای مبارزه با تروریسم بیش از گذشته مستحکم تر خواهد نمود.
رییس جمهور با بیان اینکه مبارزه با تروریسم نیازمند یک اقدام هماهنگ و مشترک در عرصه جهانی است ، اظهارداشت: بی تردید ملت ایران در کنار ملل آزاد جهان به مبارزه خود در برابر پدیده شوم تروریسم ادامه می دهد و تهران در این عرصه آماده تقویت و تعمیق همکاری های خود با پاریس است.
روحانی  با اشاره به این اقدام تروریستی دشمنان دمکراسی ، پس از حضور با شکوه و پرشور مردم ایران در انتخابات گفت: دمکراسی و حضور مردم در صحنه های گوناگون بزرگترین حرکتی است که می تواند در برابر تروریسم ایستادگی نماید. .
رییس جمهور با تاکید بر اینکه برای مبارزه با تروریسم باید ریشه های فکری آن را از بین برد ، اظهارداشت: نباید اجازه دهیم حامیان تروریسم در عرصه جهانی ، به حمایت خود از تروریست ها ادامه دهند .
روحانی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تمدنی ملت های ایران و فرانسه ، افزود: دولت ایران آماده است در کنار دولت فرانسه و سایر دولت های اروپایی ، قاطعانه در برابر تروریسم ایستاده و با آن مقابله کند.
رییس جمهور همچنین آمادگی ایران برای تقویت همکاری های همه جانبه خود با فرانسه را مورد اشاره قرار داد و گفت: تقویت و تعمیق همکاریهای دو کشور در راستای منافع مشترک دو ملت بزرگ ایران و فرانسه است.
روحانی در ادامه به تحولات منطقه اشاره کرد و گفت و گو و مذاکرات سیاسی را بهترین راهکار برای رفع مشکلات و حل اختلافات دانست.
رییس جمهور فرانسه نیز در این تماس تلفنی جان باختن شماری از اتباع کشورمان را در حمله کور تروریستی، به دولت ، ملت و بویژه خانواده قربانیان تسلیت گفت و تاکید کرد که دولت و ملت فرانسه در کنار دولت و ملت ایران هستند و “ما کاملا آماده توسعه همکاری های خود با تهران برای مبارزه قاطعانه تر با تروریسم هستیم.”
امانوئل مکرون همچنین بر توسعه و تعمیق همکاری های تهران و پاریس در همه عرصه های مورد علاقه تاکید کرد و اظهارداشت: ما برای تقویت همکاری ها آماده ایم.
طرفین در این تماس تلفنی همچنین با اشاره به نزدیکی مواضع دو کشور در خصوص موضوعات مرتبط با سوریه و یمن ، بر ادامه و تقویت رایزنی ها و تبادل نظرات ، تاکید کردند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه همکاری های مشترک ایران و فرانسه برای مبارزه با تروریسم ارتقاء می یابد/ تاکید بر توسعه و تقویت همه جانبه همکاری های تهران – پاریس

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات